Şanlıurfa'da Sahte Reçete Operasyonu

Doktorların bilgisi olmadan Şanlıurfa'da rapor ve reçete yazdığı iddiasıyla yapılan operasyon kapsamında 4 eczacı toplam 5 kişi gözaltına alındı işte ayrıntılar.

Şanlıurfa'da Sahte Reçete Operasyonu

Doktorların bilgisi olmadan Şanlıurfa'Da  rapor ve reçete yazdığı iddiasıyla ypılan operasyon kapsamında 4 eczacı toplam 5 kişi gözaltına alındı işte ayrıntılar.

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde muayene olmaya gelen hastaların kimlik bilgilerini kayıt altına alarak, nöbetçi doktorların bilgisi dışında anlaşmalı olduğu eczacıların belirlediği yüksek fiyatlı ilaçların reçetelerini yazıp raporlayan hastanenin bilgi işlem görevlisi İ.H.'yi tespit etti. Sahte doktor kaşesiyle hazırladığı reçetelerle SGK’dan haksız kazanç elde eden hastane personeli İ.H., ile eczacı oldukları öğrenilen F.H., F.Ö., N.D. ve A.P. polis ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelilerin eczanelerinde yapılan aramalarda çok sayıda hastaya ait kimlik fotokopisi, sağlık raporları, reçete, ilaç kupürleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na fatura edilerek hastalara verilmiş görünen ilaç ve barkodları ele geçirildi. İfadeleri alınan 5 kişi, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE