Sağlıkçıların Nöbet Sorununa Çözüm Bulunuyor

Sağlık-Sen tarafından yapılan açıklamaya göre artık aynı kurumda çalışan eşlerin nöbetlerine düzenleme getirilecek. İşte ayrıntılar…

Sağlıkçıların Nöbet Sorununa Çözüm Bulunuyor

Sağlıkçıların Nöbet Sorununa Çözüm Bulunuyor

Sağlık çalışanları için Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün KİK toplantısında önemli bir adım atıldı. Bu güne kadar Sağlık-Sen tarafından sıklıkla dile getirilen eşi çalışan sağlık çalışanlarının çocukları var ise farklı günlerde eğer çocukları yok ise aynı günlerde nöbet tutmaları talebi kabul gördü.

Sağlık çalışanlarının nöbet usulüyle çalışmaları durumunda aile bütünlüğünün bozulduğunun belirtildiği KİK toplantısında nöbetlerin koordine edilerek düzenlenmesi yönündeki talebin kabul edilmesi ile bir çok sağlık çalışanı rahat bir nefes aldı. Bu durumda olan sağlık personelinin durumunun düzeltilmesi için Atama Daire Başkanlığı’nca bütün sağlık teşkilatına yazı yazılacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarının büyük bir kısmının nöbet usulü çalıştığını ve eşlerinin de aynı oranda sağlık çalışanı olduğunu dile getirdi. Memiş, eşlerin ikisinin de sağlık çalışanı olması nedeni ile günlerce birbirini göremediğini belirterek, çocuklu Nailelerde mağduriyetin daha da arttığını söyledi. Konuyu KİK toplantısına da taşıdıklarını belirten Memiş, nöbetlerde eşlere kolaylık sağlanmasını ve nöbetlerin eşlerin durumunun dikkate alınarak koordine edilmesini talep ettiklerini söyledi. Memiş, alınan kararın mağduriyetin önlenmesi adına önemli olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 13:38
YORUM EKLE