Sağlık Personeline Müjde

Sağlık personeline iyi haber geldi. Kurum İdari Kurul Toplantısı’nda Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatlarında birim sorumlularına unvanve buna bağlı olarak mali haklarının verilmesine yönelik talep kabul edildi. İşte ayrıntılar…

Sağlık Personeline Müjde

Sağlık Personeline Müjde

Sağlık Bakanlığı’ndan sağlık personeline iyi haber geldi. Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatlarında birim sorumlularına unvanve buna bağlı olarak mali haklarının verilmesine yönelik talep bu gün Kurum İdari Kurul Toplantısı’nda kabul edildi. Kabul edilen talepler arasında Sağlık personeline yaptırılan zorunlu sağlık kontrollerinde alınan muayene katılım payının ödenmemesi de va. Artık sağlık çalışanları muayene katılım payı mödemeyecek. Bu haber sağlık personelleri için müjde gibi oldu.

Sağlık-Sen 2015 yılının Nisan ayında yapılan kurum toplantısında talebini dile getirmişti. Kurum çalışmalarına işlerlik katması ve çalışan personelin mağduriyetininin giderilmesi için bu düzenlemenin şart olduğunu belirten Sağlık-Sen, yapılan görüşmeler sonrası Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurumların merkez teşkilatlarında birim sorumlusu adı altında bir kadro bulunmadığını dile getirdi. Aynı zamanda toplantıda Devlet Personel Başkanlığı’ndan alınacak onay sonrası şube müdürlüğü kadrosu ihdasının yapılmasına da karar verildi.

Şube müdürlüğü kadrolarının kaldırılmasından sonra işleyişte bazı sorunlar ve tıkanmalar yaşandığını dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Şube müdürü kadrolarının ihdas edilmesiyle önemli bir sorunun çözüme kavuşacağını belirterek, hizmet kalitesinin de bu sayede artacağını söyledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE