Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Müjdesi

115 Bin Sağlık çalışanını ilgilendiren Lisans tamamlama konusunda müjde Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir’den geldi. Sağlık çalışanları için 2015-2016 yılında lisans tamamlama imkanı geliyor. İşte ayrıntılar..

Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Müjdesi

115 Bin Sağlık çalışanını ilgilendiren Lisans tamamlama konusunda müjde Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir’den geldi. Sağlık çalışanları için 2015-2016 yılında lisans tamamlama imkanı geliyor. İşte ayrıntılar..

Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir, 115 bin sağlık çalışanını ilgilendiren Lisans Tamamlama konusunda müjde vererek, “2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına Ağustos ayında yapılacak" dedi.

Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir, 115 bin sağlık çalışanını ilgilendiren Lisans Tamamlama konusunda müjdeli haber verdi. Özdemir, "YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına Ağustos ayında yapılacak" dedi.

"ÖNCÜLÜK ETMENİN ONURUNU YAŞIYORUZ"

Sağlık-Sen'in en önemli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sözünü aldıklarını söyleyen Özdemir, "YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına Ağustos ayında yapılacak. İlk kez bir meslek grubunun eğitim hayatına yönelik yasanın çıkmasına öncülük etmenin onurunu da yaşıyoruz. Sağlık çalışanları, lisans tamamlamayla ilgili ayrıntılara sendikamızın internet sitesinden ulaşılabilir" diye konuştu.

"SIRADA YIPRANMA PAYI VAR"

"Sağlık-Sen olarak talep ettiğimiz konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diyen Özdemir, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK'ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor. Elde ettiğimiz kazanımlar, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, neden Sağlık-Sen'i tercih ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Laf üretip, çamur at, izi kalsın diyenlere inat çalışan ve taleplerini bir bir hayata geçiren Sağlık-Sen, bundan sonra da üyelerinden aldığı güçle yoluna devam edecek. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, diğer taleplerimizi de masaya taşıyacak ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz. Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 00:59
YORUM EKLE