Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı Sözleşmeli Personel Alımları Mülakat Sistemi Olacak Mı?

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü bugün sabah saatlerinde "Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme İle Sözlü Sınav Usul ve Esasları" kapsamında açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı Sözleşmeli Personel Alımları Mülakat Sistemi Olacak Mı?

"Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme İle Sözlü Sınav Usul ve Esasları" kapsamında mükakat ile ilgili olarak yazılı bir bölüm eklenmesi sağlık personeli olmak isteyen vatandaşların aklında soru işaretine ve endişeye sebep oldu. Yayınlanan yeni "Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme İle Sözlü Sınav Usul ve Esasları" kapsamında Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımlarında mülakat uygulanabileceğini ve bunun bakanlık insiyatifinde olduğunu, kesin olarak uygulanıp uygulanmayacak olduğuna Sağlık Bakanlığınca karar verilebilecek olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı istemesi durumunda yeni "Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme İle Sözlü Sınav Usul ve Esasları" kapsamında KPSS'den en yüksek puan alan 3 katı adayı sözlü olarak mülakata alabilecek. Ancak isterse bunu uygulamadan direkt olarak KPSS puan sıralamasına göre yüksek puandan düşük puana kadar başvuruları olan sağlık personel adaylarını işe alabilecek.

Bakanlık tarafından gelecekte yapılacak işe alım sürecinde usul ve esaslar tam ve eksiksiz bir şekilde uygulanacak. Sağlık Bakanlığı bugüne kadar işe alımlarda belirli durumlar dışında mülakat olmadan işe alım sürecini sonlandırıyor ve KPSS puanına göre hareket ediyordu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer lütfi dogdu
Ömer lütfi dogdu - 4 yıl Önce

Kaynak ve bakım onarım delik işleri her iş le