Sağlık Bakanlığı 12 Bin Atamasında Adayların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Sağlık Bakanlığı 12 bin kişilik atama yapıyor. Adayların tercihlerde dikkat etmesi gerektiği noktalar nedir?

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Atamasında Adayların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılının son alımı ilanının yayımlanması beklenirken geçtiğimiz gün duyuru geldi ve 1 Aralıkta başvurular başladı. Adaylar tercihlerini yapmaya başlarken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında İşin Olsa ekibi olarak haberimizi hazırladık. 12 bin atama da nelere dikkat edilmelidir, tercihlerde önemli şeyler nelerdir?

Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Sağlık Bakanlığında 31. kutucuk (yerleşemezsem, en düşük puanlı adayın olduğu yere yerleşeyim) tarzında bir kutucuk bulunmuyor. Bu yüzden tercihlerde son 8 satıra kesin gelecek yerler yazılmalıdır.
  2. Sağlık Bakanlığı Türkiye geneli bazı hastaneleri taşıma kararı aldı. Hastane yönetimi ile görüşerek adayların hastanenin taşınıp taşınmayacağı öğrenilmelidir.
  3. Tercihler yapıldığında kaydet butonuna bastıktan sonra tercihler bitmiyor kesinlikle ekranı kapatmayınız. Önizle ve kaydet seçeneği aracılığı ile kayıt etmeniz ve kayıt sayfanızın çıktısını almanız gerekmektedir.
  4. Daha önceki senelerin atamalarında hastanelerin ve şehirlerin kaç puan ile kapattığı bellidir. Bu puanları inceleyiniz, yüksek ihtimal yine aynı puanlarda hastaneler kapatacaktır.

Yukarıda en önemli 4 madde belirtilmiş olup adayların bu maddelere göre tercihlerini yapmaları kendi yararlarına olacak ve tercihlerde açıkta kalmamalarına ya da istemediği, evlerine uzak olan hastanelerde görev yapmama şansını alacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kurt Kaya
Kurt Kaya - 2 yıl Önce

Sistem mafetti. Atanamazsam Allah her şeyin cezasını versin.