Sağlık Bakanı Müezzinoğlu TOFAŞ ve Renault Çalışanları Hakkında Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu iş bırakma eylemi yapan TOFAŞ ve Renault işçilerine seslendi. İşçilere makulden ayrılmamaları çağrısı yapan Bakan Müezzinoğlu, bu eylemleri kullanmak isteyen kötü niyetli kişiler olabilir dedi. İşte ayrıntılar…

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu TOFAŞ ve Renault Çalışanları Hakkında Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu TOFAŞ ve Renault Çalışanları Hakkında Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu İş bırakma eylemi yapan işçilerin haklarını makul ve meşruiyet zemininde aramaları gerektiğini savundu. İş bırakma eylemini kullanmak isteyen başka kişiler olabileceğini belirtti.

Bursa il dernekleri fedarasyonu'nun düzenlediği toplantıya Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğluda Katıldı. Sağlık bakanının toplantıya katılmı ile yaptığı açıklamada, vatandaşların ve işçilerin makulden asla ayrılmamaları gerektiği yönünde tavsiyelerde bulundu. Açıklamasına devam ederken şunlarıda söyledi; Çözümler makul ve meşruiyet zeminlerinde olur. Bu zeminleri kaybederlerse kendileride kazanamaz ve kurumlarda tahribata sebebiyet verirler. Gördüğüm kadarı ile makul zeminde bir ilerleme var. Akşama sabaha bu makul zemin normalleşerek hem işçi arkadaşlarımızın rızkları ve çalıştıkları iş koşulları devam eder, iyileştirme de olabildiğince yapılır, hem de ülkenin üreten dinamiklerinin zaafa uğramamasına vesile olurlar. Makuliyet zemininde bir ilerleme var. Tüm işçi kardeşlerimin makuliyet zemininden ayrılmadan hak ve hukuklarını aramalarında bir mahsur yok” diye dile getirdi.

Bursada yaılan bu eylemleri kullanmak isteyen farklı niyetlerde olabilir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Bursa valisi Münir Karaoğlu'nun yakından takip ettiğini söyleyen Müezzinoğlu , Onlardan bilgi aldığını ve bu hadiselerin bitmesini istediklerini aktardı. Bu eylemlerin arkasında farklı niyetler olduğunu ve seçim zamanında ülkenin, milli iradenin hak ve k-hukukuyla oynamak isteyenler bu tür eylemleri kullanmak istediklerini söyledi. İşçilerin sağduyusu ile bu duruma fırsat vermemeleri için uyarıda bulundu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE