Sağlık Bakanı Koronada 3. Zirveyi Yaşayan Şehirleri Duyurdu! Bu Şehirde Yaşayanlar Dikkat

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsünde üçüncü zirveyi yaşayan şehirlerin listesini açıkladı. Hangi şehirler riskli olarak biliniyor.

Sağlık Bakanı Koronada 3. Zirveyi Yaşayan Şehirleri Duyurdu! Bu Şehirde Yaşayanlar Dikkat

Ülkemizde bilindiği üzere Mart ayından bu yana pandemi ile mücadele edilmektedir. Tedbirler, yasaklar artırılıp azalttırılırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün çok önemli gelişmeleri paylaşırken hangi illerde vaka durumlarının nasıl olduğunu, üçüncü zirveyi yaşayan şehirlerin hangileri olduğu, hangi şehirlerin daha dikkatli olması gerektiğine yönelik bilgiler verdi. Eğer sizlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından belirtilen bu şehirlerde yaşıyorsanız dikkat etmeniz de fayda bulunmaktadır.

3. Zirveyi Yaşayan Şehirler

Korona virüs ile mücadele kapsamında üçüncü zirveyi yaşayan şehirler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Buna göre “Geçen hafta bir dizi kısıtlayıcı kararlar yürürlüğe kondu. Önce Anadolu illerimizde, ardından ağırlıklı olarak ülkemizin Batı yakasında artışlar oldu. İstanbul, Bursa, İzmir üçüncü zirveyi yaşıyorlar. Geçen hafta sayın Cumhurbaşkanımızca açıklanan tedbirlerin etkisin yakından takip ediyoruz. İstanbul dahil bazı illerimizde kısmi bir düşüş başladıysa da henüz kesin bir yargıya varmak zor. Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Trabzon, Aydın, Zonguldak, Ordu... Çanakkale'de yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artışlar oldu. Antalya, Düzce, İzmir, Manisa ve Tekirdağ bu sınıra yaklaştı. Altyapımızın gücü yanında her kapasitenin de bir sınırı vardır. Hiç kimse kendini mücadele sorumluluğu taşımaktan uzak görmesin. Hiç kimse 'Hasta olursam sağlık çalışanlarını tedavimi nasıl olsa yapar' kolaycılığına düşmesin.” Şeklinde açıklama yaptı. İlgili şehirlerde yaşayan vatandaşların daha dikkatli olması gerekmektedir." şeklinde açıklama yaptı. Öte yandan yoğun bakım konusunda da uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul’da yoğun bakım doluluk oranını yüzde 70 olarak duyururken bazı hastanelerin tam kapasite ile dolu olduğu için hasta kabul edemediğini de duyurdu.

YORUM EKLE