Sağlık Bakanı Koca Ardı Ardına Koronada Teyakkuz Açıklaması! Günlük Vaka Sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 7 Ağustos 2020 günlük koronavirüs vaka tablosunu açıkladı. Bugün sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarda ardı ardına sağlık tedbirlerinde teyakkuz halinde olamayız vurgusu yapıldı.

Sağlık Bakanı Koca Ardı Ardına Koronada Teyakkuz Açıklaması! Günlük Vaka Sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden ardı ardına teyakkuz açıklamaları yaptı.

Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Dr. Fahrettin Koca koronavirüs salgınına yönelik olarak vaka sayıların aktararak anlık gelişmeler için sosyal medya paylaşımların aktif olarak kullanmakta. Günlük vaka sayılarını aktaran Bakan Koca vatandaşların uyması gereken sağlık tedbirleri içinde önemli değerlendirmelerde bulunuyor.

SAĞLIK TEDBİRLERİNDE TEYAKKUZ!

Bugün ardı ardına teyakkuz istiyoruz açıklaması yapan Koca "Hayatımızın yönetimini salgına mı bırakacak yoksa tedbirlerle mi salgını biz mi kontrol altına alacağız değerlendirmesini yapan Bakan Koca, TEDBİRLERDE TEYYAKKUZ İSTİYORUZ! dedi. Mesafe kuralına uymayanlara ikazında ise akciğeri su toplayanlar keşke anlatabilse değerlendirmesini yaptı. Maske takmayanlar için yapılan uyarıda; Bugün maske takmyanlar yarın Covid-19'un gerçek yüzünü görebilir dedi.

7 AĞUSTOS GÜNLÜK KORONAVİRÜS VAKA SAYILARI;

7 Ağustos 2020 tarihli günlük koronavirüs tablosu belli oldu Bugün yapılan test sayısı 56726 olarak açıklandı. Test sonucunda 1185 kişi de kovid-19 teşhisi gerçekleştirildi. Daha önce enfekte olan hastalardan test sonucu negatif çıkarak iyileşen vatandaş sayısı 1028 oldu. Diğer yandan bugün vefat eden hasta sayısı 15 olarak açıklandı. Toplam vefat eden hasta sayısı 5813 olarak ağır hasta sayısı 586 olarak hasta zatürre oranı ise yüzde 8,3 olarak güncellendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 21:15
YORUM EKLE