Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN, 27 Bin Sağlıkçı Alımı İlan Tarihini Açıkladı

2018 yılı sağlık bakanlığı personel alımları için ilan tarihi ne zaman yapılacağı açıklandı. Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN Sağlıkçı atamalarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar..

Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN, 27 Bin Sağlıkçı Alımı İlan Tarihini Açıkladı

Sağlık bakanlığına personel alımı için geri sayım başladı. Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığında 2018 yılında önemli sayıda alımlar gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN, on binlerce adayın merakla beklediği ilan tarihini ve atama tarihini ilk kez açıkladı. 2018 yılında 56 bin personel alımı yapılacak. Ayrıca İŞKUR aracılığı ile 19 bin işçinin merkez ve taşra teşkilatlarına atama yapılması beklenmekte.  Adaylar hangi branşlardan atama yapılacağını ve atama duyurusunun ne zaman yapılacağını belirlenmesini ve duyurulması beklemekteydi. 27 bin sağlıkçı atamaları için 3 bölüm halinde atamalar gerçekleştirilecek. İlk atamanın ne zaman yapılacağı belli oldu

İLAN TARİHİ AÇIKLANDI

Sağlık bakanı Ahmet DEMİRCAN, televizyon programına katıldı. Sağlık bakanlığına yapılacak olan atamaları değerlendiren bakan Demircan, atamaların 3 bölüm halinde yapılacağını hemşire, ebe ve sağlık teknisyeni ataması olacağını aktardı. Bakan Demircan "Personel azlığından doğan bir nedenden dolayı yoğun bakım yatağını fazla kullanıyoruz. Biz burada personel açığını kapatmak için 2018 personel alım politikamızda sayıyı arttırdık, " dedi.

Yapılan değerlendirmede Mart ayında ilan yayımlanacağını ve Nisan ayında ilk grup için alımların gerçekleştirileceği belirtildi. Ayrıca "19 bin tane de sağlık işçisi iki grup halinde alacağız. Bu personeller hemşirelerimiz 657'ye tabi olacak,  işçi statüsünde alınanlar sözleşmeli olacaklar." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 20:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
gamze
gamze - 5 yıl Önce

ORTAÖĞRETİM HEMŞİRE ye çooooooookkkk KADRO LÜTFEN

BBJ
BBJ - 5 yıl Önce

Ortaöğretim hemşire mezunu olarak daha fazla kadro istiyoruz

tülay
tülay - 5 yıl Önce

ortaöğretim hemşire 5000 kadro

Murat
Murat - 5 yıl Önce

Ortaöğretim hemşireye lutfen daha çok kadro verilmesini istiyoruz.

Ipek
Ipek - 5 yıl Önce

Ortaöğretim hemşireye daha çok atama istiyoruz.

Elif
Elif - 5 yıl Önce

Yıllardır bekliyorum, lütfen sesimi duyun, artık atanmak istiyorum

Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

Lütfen lütfen sesimizi duyan yok mu? Orta öğretim hemşireler binlerce alım bekliyoruz.

Melike
Melike - 5 yıl Önce

Ortaöğretim anastezi teknisyeni mezunu daha fazla kadro istiyoruz