Özel Hastanelerde Korona, PCR Testi Ücreti Ne Kadar?

Özel hastanelerde korona testi, PCR testi kaç TL'ye yapılmaktadır? Test ücretleri duyuruldu.

Özel Hastanelerde Korona, PCR Testi Ücreti Ne Kadar?

Ülkemizde korona testleri pandemi hastanelerinde ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Ancak sıra olabildiği için test süresi uzayabilmekte ve vatandaşların temaslı olma olasılıkları artmaktadır. Buna göre devlet hastanelerinde beklememek isteyen ve hızlı bir şekilde korona testi yani PCR testi yaptırmak isteyenler özel hastanelerin yolunu tutmaktadır. Peki korona testi ne kadar, PCR testi ücreti nedir? Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile korona testi ücretleri açıklandı. Tavan fiyatının üstüne 1 TL bile vermemelisiniz.

Korona Testi Kaç TL?

Sağlık Bakanlığı özel hastanelerde yapılan korona testi, PCR testi ücretinin maksimum 250 TL olması gerektiğini belirtti. Yani özel hastaneler bundan sonra korona testi için 250 TL'den daha fazla ücret alamayacak bu ücretten daha fazla isteyenlere cezai işlem uygulanacaktır.

Hastaneden hastaneye değişen fiyatların olması, kimi hastanenin 200 TL istemesi, kimisinin 500 TL olması gibi durumlara yönelik hem Sağlık Bakanlığına hemde Cumhurbaşkanlığına şikayetler oluşturuldu ve Bakan harekete geçerek tavsiye edilen fiyat belirtildi. Korona testi, PCR testi yaptırmak isteeyn yani hem ağızdan hem burundan çubuk ile örnek aldırmak isteyen vatandaşların özel hastanelere maksimum 250 TL vermesi gerekmektedir. Bu ücretten daha fazla ücret isteyen hastaneleri vatandaşlar Sağlık Bakanlığına şikayet edebilir.

YORUM EKLE