Online Koronavirüs Kontrolü Ekranı Açıldı! Covid19 Test Nasıl Yapılacak?

Sağlık Bakanlığından online internet ortamından Koronavirüs kontorlü yapmak isteyenler için test ekranı açıldı. Kendinize yada yakınlarınızda Koronavirüs testi yapmak için haberimizi inceleyeniz.

Online Koronavirüs Kontrolü Ekranı Açıldı! Covid19 Test Nasıl Yapılacak?

Sağlık Bakanlığından son dakika bir yenilik. Koronavirüs testi için yeni bir ekran açıldı. Online kontrol yapmak isteyenler için detaylar aşağıda bulunmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM'de yaptığı açıklamalarda yeni test kitlerin devreye sokulacağını ifade etti. Buna göre günde 10 bin test yapılması planlandı. Diğer bir gelişme ise Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi tarafından sosyal medya üzerinden açıklandı. Açıklamada Sağlık Bakanlığı online koronavirüs testi yaptırmak isteyenler için site kurulduğu ifade edildi.

Alo 184 üzerinden yada https://koronaonlem.saglik.gov.tr/ adresi üzerinden;

BİRİNCİ EKRAN; T.C. kimlik numarası baba adı, doğum yılı ile telefon numarasını başında sıfır olmadan giriş yapmak, captcha kısmında ben robot değişim sekmesini işaretlemek, devam butonuna basmak,

İKİNCİ EKRAN: İkinci sayfada; son 14 gün içerisinde bulunduğunu şehri işaretleyiniz. Doktor, hemşire, sağlık teknisyeni gibi sağlık çalışanı mısınız sorusunu işaretleyin. Diğer kısımda ise ekranda bulunan hastalıklardan olanlar varsa işaretleyiniz. Devam butonuna basınız.

ÜÇÜNCİ EKRAN: Üçüncü sayfada ise son 14 gün içinde seyahat ettiğiniz ülke varsa işaretleyin. Son 14 gün içerisinde herhangi bir sağlık merkezinde bulunup bulunmadığınızı işaretleyin. 14 gün içinde solunum yolu hastalığı olan biri ile temas içinde olup olmadığınızı işaretleyin. 

DÖRDÜNCÜ VE SON EKRAN: Dördüncü ekranda ise şikayetleri bölümünde ateş seviyenizi yazınız. Öksürük, ateş, vücut ağrıları, göğüs sıkışması, mide buluntıları kısımlarından size uyanları işaretleyin.

Son olarak devam et botununa bastığınızda sizin koronavirüs hastası olup olmadığınız hakkında bir sonuç ekranı çıkacaktır. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 18:35
YORUM EKLE