Maydanozun Faydaları Saymakla Bitmiyor

Salataların vazgeçilmesi maydanozun suyunda da bin bir derde deva var. Uzmanlar maydanoz suyu tüketmenin yararlarını açıkladı. Maydanoz suyu için sağlıklı yaşayın. İşte mucize içeceğin faydaları....

Maydanozun Faydaları Saymakla Bitmiyor

Salataların vazgeçilmesi maydanozun suyunda da bin bir derde deva var. Uzmanlar maydanoz suyu tüketmenin yararlarını açıkladı. Maydanoz suyu için sağlıklı yaşayın. İşte mucize içeceğin faydaları....

Maydanoz suyu bin bir derde deva.Maydanoz suyu deyip geçmeyin.Maydanoz suyu uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar neticesinde çok büyük bir faydasının olduğu ortaya çıktı.Maydanoz suyu özellikle hamile kadınlar üzerinde çok büyük faydaları olduğu bilgisi verildi.

Hamilelik lekeleri olarak adlandıran ve yeni anneleri en çok üzen şeylerden biri olan hamilelik lekelerini çözen en iyi bitkisel ürünlerden birinin maydanoz suyu olduğu ortaya çıktı İşte hamilelik lekeleri için önerilen en büyük besin.  Hamilelik lekesi olarak da isimlendirilen Melasma en çok yüz bölgesinde yanaklar, üst dudak ve alında, boyun, göğüs orta hat ve ön kolun dış yan yüzünde görülür. Ana etkenler kadınlık hormonları olan östrojen, progesteron ve güneştir. Hamilelik döneminde kadınlık hormonlarının yükselmesi ile doğal olarak deri güneş görmediği alanlarda da koyulaşır.

NE VARSA DOĞADA VAR!

Fakat güneş gören bölgelerde oluşan lekelenmeler güneş görmeyen bölgelerdekilerin aksine hamilelik sonrası düzelmez. Doğum kontrol hapı kullananlar, güneşe duyarlı maddeler içeren kozmetik ürünlerin kullanılması da benzer sorunları tetikleyebiliyor. Kozmetik olarak kullanılan birçok krem bu sorunlara çözüm olsa da esas şifa yine doğadan. İşte bu lekeleri giderek maydanoz suyu maskesi: Maydanoz suyu ve limon suyunu eşit ölçülerle karıştırın ve lekeli bölgeye uygulayın. Daha sonra 15 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.

Maydanoz

Maydanoz (Petroselinum crispum), yeşil renkli, damarlı bir bitki türüdür. Yaprakları baharat olarak kullanılmaktadır.

Ağustos-Eylül ayları arasında, beyaz renkli çiçekler açan, kazık köklü, 30-100 cm boylarında, iki yıllık otsu bir bitki. İlk yil bir yaprak rozeti, ikinci yıl ise bir gövde meydana getirir. Rutubetli ve sulak toprakları sever. Gövdeleri dik, tüysüz, köseli, içi bos ve çok dallı, yapraklari saplı, parçalı ve koyu yeşil renklidir. Çiçekler şemsiye şeklinde toplanmıştır. Yapraklari tüysüz, yeşilimsi, esmer renkli, armut seklinde ve özel kokuludur. Maydanozgiller familyasından; tohumları ufak ve esmerdir. Meyvelerinin içeriğinde uçucu bir yağ ile apiin adlı bir glikozit vardır. Kökünde, biraz uçucu yağ, müsilaj ve apiin vardır. Yaprakları, kökü ve meyvesi kulanılır. Ayrıca maydanoz suyunun ödemleri atmada çok etkili olduğu bilinmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 01:01

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE