Koronavirüs Aşısı Yarın Türkiye'de Olacak

Koronavirüsü aşısı yarın itibari ile Türkiye'de olacak. Buna göre anlaşmaların tamamlandığı ve aşının yola çıkacağı belirtiliyor.

Koronavirüs Aşısı Yarın Türkiye'de Olacak

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından üretilen ve ciddi derecede yararının olduğu belirtilen korona virüs aşısının 11 Aralık tarihi itibari ile Türkiye'de olacağı belirtilmekteydi ancak prosedürlerde bazı sorunların ortaya çıması neticesinde süreç uzadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca birkaç gün içerisinde aşının Türkiye'de olacağını belirtmişti. Resmi olarak tarih beklenirken aşının yarın itibari ile Türkiye'de olacağı öğrenildi.18 Aralık tarihinde Türkiye sınırlarına girmesi beklenen aşının incelemeleri başlanacak.

Aşı Onayı Kaç Gün Sürecek

Sağlık Bakanlığı tarafından yapıan açıklama da korona virüs aşısının incelemesinin ortalama 2 hafta civarında süreceği belirtilmişti. Buna göre 18 Aralık tarihinde ülkemize girmesi beklenen aşının birkaç gün içerisinde incelemelerin başlanması ve Ocak ayının ilk yarısında onay verilmesi beklenmektedir. İçeriğinde ki maddeler bizim Sağlık Bakanlığı prosedürlerimizden geçerse Ocak ayı içerisinde de aşının Türk vatandaşlarına vurulmaya başlanması bekleniyor. Eğer aşıda her hangi bir yan etki olmazsa günde 1 milyondan fazla kişiye aşının vurulması ön görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 23:42
YORUM EKLE