Koronavirüs 2. Dalga Ne zaman Gelecek? İşte Açıklanan Tarih!

Koronavirüs 2. dalga ne zaman gelecek? Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyelerinden ve uzman görüşlerine göre 2. dalga tarihi açıklamaları ve Covid-19 virüsüne ilişkin son açıklamalar haberde.

Koronavirüs 2. Dalga Ne zaman Gelecek? İşte Açıklanan Tarih!

Koronavirüs 2 dalgası Ne zaman gelecek? İşte Açıklanan Tarih!

Dünya genelini etkisi altına alarak Koronavirüs vaka artışı birçok ülkede devam ediyor. Yeni tip virüs covid 19 ülkemizde Ağustos ayı ile birlikte yeniden artışa geçti. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre test sayılarının 100.000 rakamlarına ilk kez geçtiği 26 Ağustos 2020 tarihli vaka tablosunda enfekte olan hasta sayısı günlük olarak 1313 olarak açıklandı. Toplamda hasta sayısı 262 bin rakamınn geçerken şu ana kadar vefat eden hasta sayısı 6 bin kişiyi geçti.

Koronada İkinci Dalga Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı ve bilim kurulu üyeleri tarafından vatandaşların yeni normalleşme kapsamında sosyal mesafe, maske ve mesafe kuralına uyumaya bağlı olarak vakalar bazı bölgelerde farklı oranlarda artış gösteriyor. Yaz aylarında enfekte oranın azalacağı yönündeki uzman görüşlerinin bu hastalıkta tam olarak gerçekleşmedi. Kış aylarında ise vaka artışlarında çok kritik bir öneme sahip olduğu ifade ediliyor. Türkiyede koronavirüs ikinci dalga açıklamaları da gelmeye devam ediyor. Sonbaharda çok vaka artışını olabileceği bunun sebebini ise sonbahar aylarında yaşanan mevsimsel grip ile birlikte kapalı ortamlarda bulaş riskinin daha da fazla çıkması olacağı ifade edildi. Bilim kurulu üyeleri de 2. dalganın sonbahar aylarında Ekim ayından sonraya işaret ederek, havaların soğuması ile birlikte vakaların artış gösterebileceği ifade edildi.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE