Korona Virüsü Türkiye'yi Tehdit Ediyor! Van'da Büyük Önlemler Alındı

Korona Virüsü Türkiye'i tehdit etmeye başladı. İran'da 4 kişinin hayatını kaybetmesinden sonra Van'da büyük önlemler alınmaya başladı.

Korona Virüsü Türkiye'yi Tehdit Ediyor! Van'da Büyük Önlemler Alındı

Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinin sağlık gündeminde korona virüsü bulunuyor ve bu virüs hakkında her geçen gün yeni haberler ajanslara düşmeye devam ettiği gibi çıktığı ilk günden bu yana Twitter'da trend hashtag'lerden düşmüş değil. Çin Halk Cumhuriyeti Wuhan'da ortaya çıkan hastalıktan sonra dünya geneli binlerce kişi hayatını kaybetti ve halende hastalık giderek büyüme devam ediyor. Buna göre Sağlık Bakanlığı Türkiye'nin her hangi bir problem ile karşı karşıya olmadığını duyurmuştu ancak sınırımıza kadar virüs geldi. Öyle ki İran'dan yapılan resmi açıklamaya bakıldığında 4 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Van'da büyük önlemlerin alındığı iddia ediliyor.

2 Bin 500 Kişi Hayatını Kaybetti

Çin Halk Cumhuriyeti Wuhan'da ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı kasıp kavuran hastalık olarak bilinmekte olan Korona virüsünün henüz bir tedavisi bulunabilmiş değil ve uzmanlara göre bir buçuk yıl içerisinde de bulunması pek mümkün gözükmemektedir. Buna göre şu anda dünya geneli 2 bin 500 kişi korona virüsü sebebi ile hayatını kaybetti ve Türkiye'ye en yakın ülkelerden bir tanesi İran olarak biliniyor.

İran'da Korona Virüsü Salgını!

Türkiye'nin sınır kkomşularından bir tanesi olarak bilinmekte olan İran'da geçtiğimiz günlerde 2 kişi korona virüsü sebebi ile hayatını kaybetti. Buna göre bugün yapılan son dakika açıklamasında hayatını kaybeden kişilerin sayısı 4'e çıktı. İranlılar Türkiye'de en çok Van'a geldiğinden dolayı Van'da bazı önlemler alındı ülkeye gelen İranlılar incelenmeye başladı. Sağlık Bakanlığı durumu dikkat ile incelemeye devam etmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Basri
Basri - 2 yıl Önce

Yazınız için teşekkürler. Bir çok web sitesinde bahsedilmeyen konulara değinmişsiniz. Elinize sağlık. Ekstradan da korona virüsünün yaşattığı anksiyete ile ilgili güzel bir haber okudum. Onu da buraya eklemek isterim.