Korona Virüsü Aşısına Tarih ve Fiyat Verildi!

Korona Virüsü (covid-19) için bir firma tarih verdi, üstüne aşının fiyatını dahi duyurdu. Detayları aktarıyoruz.

Korona Virüsü Aşısına Tarih ve Fiyat Verildi!

Dünya Sağlık Örgütünün takibinde tüm dünya genelinde pandemi ilan edildi ve korona virüs ile mücadele ediliyor. Buna göre pek çok üniversite ve sağlık şirketi virüse karşı mücadele etmeye devam ederken bazı ülkeler virüse yönelik aşı çıkarmaya başladı ve bazı üniversitelerde aşı için tarihler veriliyor. Dünyanın önde gelen aşı firmalarından birisi olan AstraZeneca tarafından korona virüsüne yönelik tarih verildi, yetmedi aşının fiyatı dahi duyuruldu.

Tarih ve Fiyat Nedir?

Aşı devi olarak bilinen AstraZeneca tarafından yapılan resmi duyuruda korona virüsü aşısının 2020 yılının sonuna doğru çıkarılacağı belirtildi. Aşının toplu olarak sunulacağı ve kullanılabileceği belirtilirken aşının fiyatı da söylendi. AstraZeneca tarafından yapılan açıklama ile korona virüsü aşısının fiyatı 4 dolar ile 5 dolar arasında olacağı belirtildi. Yani kargo masrafları ve ek ödemeler ile birlikte ülkemizde korona virüsü aşısının fiyatı 50 TL civarında olabilecektir.

Oxford Üniversitesi ile Çalışıyor

Aşı devi AstraZeneca korona virüsü aşısı kapsamında dünyaca ünlü ve en iyi bilim insanlarını içerisinde barındıran Oxford üniversitesi ile birlikte çalışıyor. Üniversitenin içerisinde bulunan mühendisler ve bilim insanları bir çok kişiye umut vaat edici konuşmalar yaparken sene sonunda çıkarılacak olan aşının gerçekten işe yarayıp yaramayacağına yönelik şu anda net bilgi bulunmamaktadır.

YORUM EKLE