Kopan Kolu Hastanede Dikildi

Rize’de yaşayan Paşa Oral, iş kazası geçirdi ve kolu koptu. Paşa Oral’ın kopan kolu arkadaşları tarafından hemen hastaneye ulaştırıldı. Hastanede 10 saat süren ameliyatla kol yerine dikildi ve aradan geçen 2 ayın ardından Paşa Oral kolunu yeniden kullanma başladı. İşte ayrıntılar…

Kopan Kolu Hastanede Dikildi

Kopan Kolu Hastanede Dikildi

Paşa Oral 2 ay önce Rize’de iş kazası geçirdi ve kolu koptu. Daha sonra kopan kolunu arkadaşlarının da yardımıyla yerden alarak hastaneye giden Oral, 10 saatlik bir ameliyata girdi. Ameliyatla Paşa Oral’ın omuz seviyesinden kopan kolu yerine dikildi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları tarafından yapılan başarılı ameliyatın ardından Oral sağlığına kavuştu.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Süleyman Taş ve ekibi tarafından Paşa Oral’ın kolu 10 saat süren ameliyat sonunda yerine dikildi. Taş, Oral’ın kolunu mikrocerrahi yöntemi ile yerine dikti. Daha sonra da açıklama yapan Taş, talihsiz işçinin kolunun sünme tarzında koptuğunu söyledi ve bu kopma tarzının hastanın hayatta kalması için bir şans olduğunu belirtti. Damarlar sündüğü için hasta kan kaybından ölmekten kurtulur ama kopan kolu yerine dikmek bir o kadar zordur diyen Taş, Vücudun başka yerinden damar yaması almayı hatta bazen kopan uzvu vücudun başka yerine dikerek 2-3 hafta kadar oradan beslenmesini isteyebiliriz ifadelerini kullandı. Hastanın kolunun bütün olumsuzluklara rağmen yerine dikildiğini belirten Taş, kolun kopmasından 4 saat sonra hastayı ameliyata aldıklarını ve 1 saat içerisinde de kolun kanlanmasını sağladıklarını anlattı. Uzuv kopmalarında zaman kaybına tahammülleri olmadığını belirten Taş, Bu denli yüksek seviyeden olan kopmalarda süre 4-6 saattir ve bu saat aşılırsa hücre ölümleri başlar dedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE