Konya'da Süt Fabrikasında Süt Kazanında Banyo Yapan Çalışan İçin Yeni Açıklama!

Konya ilinde bir süt üretim tesisinde skandal görüntüler paylaşıldı. TikTok Üzerinden paylaşılan videoda çalışan kazanda süt banyosu yaparken görüntüleri bulunuyor. Tarım ve Orman Bakanlığından ve ilgili firmadan açıklamalar geldi.

Konya'da Süt Fabrikasında Süt Kazanında Banyo Yapan Çalışan İçin Yeni Açıklama!

Konya ilinde süt fabrikasında  bir çalışan sosyal medyada paylaştığı görüntüler izleyenleri şaşkına uğrattı. Konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı ve ilgili firma açıklamalarda bulundu.

Konya'da bulunan bir süt fabrikasında çalışan süt Kazan içerisine girerek banyo yaptı sosyal medyada paylaştı. Bir süt fabrikası çalışanı fabrika üretim tesislerinde kazan içerisinde banyo yaparken sütün sütün içerisindeki görüntülerini sosyal medya paylaşım Platformu olan TikTok TikTok üzerine paylaşmasının ardından yeni gelişmeler yaşandı. Görüntülerin süt toplama merkezi olarak ifade edilen bir tesiste çekildiği iddia edildi. Ardından Tarım ve Orman Bakanlığı bir açıklama yaparak halk sağlığını ve gıda güvenliğini hiçe sayan görüntüler üzerine denetlemek için işletmeye yetkililerin gönderildiği açıklandı. Konuyla ilgili yeni gelişmeler olduğunda açıklama yapılacağı ifade edildi. 

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre; Bir çalışanın firma bilgisi çıktığında dışında çektiği görüntülerin sosyal medya üzerinden paylaştığını ifade etti. Bu olayın kesinlikle kabul edilmesi mümkün olmadığı ifade edidi. Çalışanın iş akdinin feshedildiğini ve gerekli olan yasal işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 14:28
YORUM EKLE