Kalp Pili Ömrü Ne Kadar? Pil Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Kalp pilinin ortalama ömrü ne kadardır, kalp pili bittiğinde nasıl anlaşılır? Kalp pili değişir mi?

Kalp Pili Ömrü Ne Kadar? Pil Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Tüm dünya da bir çok kişi kalp pili kullanmaktadır. Kalp çalışmasında bozukluk olanlar, normalin altında çalışma seyir eden hastanalara devlet ya da özel hastaneler kalp pili takmaktadır. Peki kalp pili ömrü ne kadar? kalp pili ömürleri her hastada aynı oluyor mu? kalp pili bittiği nasıl anlaşılır? kalp pili bitince bir anda durur mu, hastanın vefat etmesine sebebiyet verir mi? İşte bu soruları yanıtlıyoruz.

Kalp Pili Ömrü Ne kadar?

Kalp pili ömürleri 4 yıldan başlayarak 10 yıla kadar sürmektedir. Ancak bu süreler hastaya bağlıdır. Çünkü kimi hastada kalp pilleri günde birkaç kere devreye girip kalbe yardımcı olurken bazı hastaların kalp pilleri günün her dakikasında çalıştığı için daha çabuk bitmektedir. Bu süre hakkında programlar yordama ile tahmini süre verebilir.

Kalp Pili Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Kalp pilinin bittiğini anlayabilmek için hastaların taktıkları yerlere kontrole gitmesi gerekmektedir. Doktorların söylemiş olduğu 6 aylık, 12 aylık vb. gibi periyotlarda hastalar eğer hastaneye gelirse programlar aracılığı ile pilin ömrü hesaplanır. Yüzde 100 sonuç vermese de büyük ölçüde sonuç çıkacaktır.

Kalp Pili Biranda Biter Mi?

Vatandaşların en büyük korkularından birisi kalp pilinin biranda bitip bitmeyeceği hususudur. Ancak kalp pilleri biranda bitmez, biranda pilin enerjisi kesilmez. Zamanla azalır. Kontrollere gittiğinizde süresinin az kalması halinde 6 ay, 12 ay, 24 ay kaldıysa piller değiştirilebilmektedir

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 01:03
YORUM EKLE