Hemşire Yanlış Kan Verdi 2 Yıl Hapsi İsteniyor

Okmeydanı hastanesi’nde bademcik ameliyatı olan 25 yaşındaki hastaya yanlış kan verdiği iddia edilen bir hemşire için 2 yıl hapis cezası istendi. İşte ayrıntılar…

Hemşire Yanlış Kan Verdi 2 Yıl Hapsi İsteniyor

Hemşire Yanlış Kan Verdi 2 Yıl Hapsi İsteniyor

Okmeydanı hastanesinde bademcik ameliyatı olan 25 yaşındaki hasta ameliyatın ardından komaya girdi. Hastanın komaya girmesinin ardından soruşturma açıldı. Soruşturma sonucunda da hastaya yanlış kan verdiği iddia edilen hemşire için 2 yıl hapis cezası isteniyor.

Hemşire komaya giren hastanın dava açması sonucunda ifade verdi. Yanlış kan vermekle şuçlanan hemşire verdiği ifadede suçunu kabul ederek o gün hastanede sadece 3 hemşirenin 38 hastaya baktığını ve çok yoğun oldukları için böyle bir hata yaptığını ifade etti.

25 yaşındaki hastanın yanlış kan verilmesi sonucunda bilinci kapandı ve 20 gün komada kaldı. Hasta kan kusmaya başlayınca hastane yetkilileri hastaya müdahale etti ve hasta yoğun bakım ünitesinde tedavi altına aldı. Bu olayın ardından hasta 20 gün boyunca kendine gelemedi. 25 yaşındaki hasta koma halinden çıkar çıkmaz da mahkemeye koştu. Hasta mahkemede bu yanlışa neden olan hemşire hakkında görevi ihmal suçlamasıyla dava açtı. Mahkeme süreci hala devam ediyor. Sonucu ise herkes merak içerisinde bekliyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE