Grip Aşısı Türkiye'ye Geldi! Grip Aşısı Fiyatı Belli Oldu

Ülkemize beklenen grip aşısı geldi. Grip aşısı fiyatı ne kadar sorularının yanıtları Sağlık Bakanlığı tarafından resmen duyuruldu.

Grip Aşısı Türkiye'ye Geldi! Grip Aşısı Fiyatı Belli Oldu

Ülkemizde her sene çok sayıda vatandaş grip aşısı yaptırırken bu sene korona virüsten dolayı eczanelerde daha büyük yoğunluklar yaşanmaktadır. Buna göre Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da grip aşısını riskli kişilerin yaptırmasının fayda sağlayacağı belirtildi ancak Türkiye geneli milyonlarca kişinin eczanelere akın etmesinden dolayı herkese yetecek kadar grip aşısı bulunmamaktadır. Kimler grip aşısı vurduracak, eczaneye isim mi yazdırılacak derken ilgili sorulara cevaplar geldi. Grip aşılarının fiyatları belli oldu.

e-Nabızdan Kimlere Vurulacağı Belirtilecek

Buna göre eczanelere milyonlarca vatandaş isim yazdırdı ancak sistem isim yazdırma ile işlemeyecek. Buna göre Sağlık Bakanlığı grip aşısı için müracaat eden kişileri inceleyecek ve sadece hasta gruplarında ki kişilerin vurdurmasına onay verecek. Her hangi bir rahatsızlığı olmayan ya da kritik safhada olmayan kişilerin aşı talepleri reddedileek. Eğer sizlerde grip aşısı talep ettiyseniz hemen e-nabız sistemine girerek girip aşısı vurulabilip vurulmayacağınızın kontrollerini yapabilirsiniz. Peki grip aşısı fiyatları ne kadar olacak?

Grip Aşısı Fiyatı Duyuruldu

Korona virüs ile gribin birleşmesiyle kişilerin daha dirençsiz kalabileceği açıklamalarından sonra herkes grip aşısı almak istiyor. Bu sene diğer yıllara oran ile çok daha fazla grip aşısı getirtildi ancak yine de yetmeyecek. Şu anda bir grip aşısının fiyatı 72,64 TL olarak belirlendi. İlgili ücreti veren kişiler grip aşısı vurdurabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 21:33
YORUM EKLE