Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Ne Zaman Bitecek Açıklaması! "Aşı Tek Çare Değil!"

Dünya Sağlık Örgütü direktörü dünya genelini etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün ne zaman sona ereceğini ve aşı çalışmalarında ki son durumu aktardı.

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Ne Zaman Bitecek Açıklaması! "Aşı Tek Çare Değil!"

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yeni tip koronavirüs covid-19 salgınının ne zaman biteceğine dair bir öngörüde bulunuldu. 10 Mart 2020 tarihinde pandemi olarak ilan edilen; -Çin'in Vuhan kentinden hızla dünya ülkelerine yayılan kovid-19 için aşı çalışmaları ile bu salgının ne zaman biteceğine dair değerlendirmeler yapmaya devam ediyor. Bilindiği gibi ilk sıralar Dünya Sağlık Örgütünün salgına bakış açısının farklı olması nedeni ile eleştirilerin odağında olmuştu. Fakat sonraki aşamalarda bu konu üzerinde titizlikle durulmaya başladı. Dünya genelindeki gelişmeleri an değerlendirmeye devam ediyor. DSÖ koronavirüs ne zaman bitecek açıkladı.

Genel Direktör Dr. Tedros Adhanom Ghembreyosus covid-19 virüsü ne zaman biter değerlendirmesinde İspanyol gribi ile bir karşılaştırma yaptı. Bu konuda bazı avantajlarının olduğunu ifade ederek bunlardan bir kaçını; küreselleşme ve bağlanmışlık ve yakınlık olarak açıkladı. Dezavantajların yanında teknoloji gibi önemli bir avantajın da olması sebebiyle 2 yıldan daha az bir sürede bir etkisini bitmesini beklediğini aktardı.

AŞI TEK BAŞINA ÇARE DEĞİL!

Şu anda dünya genelinde koronavirüs nedeniyle 22 milyon vaka bulmuyor. Vefat eden kişi sayısı 781 bin olarak açıklandı. Dr. Tedros salgın 2 yıldan daha sürede bitmesini umduklarına aktardı. Doktor Tedros yaptığı açıklamada aşının sadece virüsü bitirmede tek başına yeterli olmayacağını aktardı. Fakat aşı hayati bir önemli olduğunu bir aşın bulunmasının garantisinin de olmadığını, Günlük yaşamda salgına karşı önemli düzenlemelerin sağlanması gerektiğini ifade etti.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE