Domuz Gribi Vakaları Ülkemizde Yeniden Artıyor

Domuz gribi salgını ve vakaları ülkemizde uzun yıllar sonrasında yeniden artmaya başladı.

Domuz Gribi Vakaları Ülkemizde Yeniden Artıyor

Avrupa Birliği başta olmak üzere bir çok ülkede domuz eti tüketildiğinden dolayı hastalıklı domuzlardan vatandaşlara domuz gribi geçmektedir. Domuz gribi oldukça tehlikeli bir grip türü olduğundan dolayı erken teşhis, tanı ve ilaçlı tedaviye başlanmazsa sonucu ölüm ile bitebiliyor. Ülkemizde domuz eti tüketilmese de bir çok kişi hileli yollar ile etlere domuz eti karıştırmakta ve domuz eti tüketmekte olan ülkelerden ülkemize turist geldiği için Türkiye'de domuz gribi konusunda sorun yaşayan ülkelerden bir tanesidir. Buna göre Türkiye'de uzun yıllardır domuz gribi vakaları ajanslara çıkmıyordu ancak yeniden gündeme gelmeye başladı.

DOMUZ GRİBİNDEN HAYATINI KAYBEDENLER VAR

Türkiye'de domuz gribi hastalıkları yeniden baş göstermeye başladı ve ajanslardan alınan bilgiye göre bazı noktalarda malesef hayatını kaybeden kişilerin olduğu belirtildi. Geçtiğimiz gün yapılan haberde ünlü şarkıcı Nilüfer'in de kanser hastalığından sonra domuz gribi hastalığına da yakalandığı belirtilmişti.

Hastanelere grip olarak başvuran kişilere bir çok test yapılıyor ve domuz gribi olup olmadığının anlaşılması neticesinde ona göre tedavi süreçlerine başlanıyor. Sağlık Bakanlığının bu konu için nasıl bir tedbir alacağı hakkında ise henüz bilgilendirme yapılmadı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE