Cumhurbaşkanı: İlk Etapta 50 Milyon Doz Aşı Gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk etapta Türkiye'ye 50 milyon doz aşının geleceği müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı: İlk Etapta 50 Milyon Doz Aşı Gelecek

Türkiye bilindiği üzere dünyadaki bir çok ülkeden daha hızlı bir aşılama sürecine girdi. Özellikle günlük vurulan aşı sayısına bakıldığında Türkiye'nin diğer ülkelere göre daha ileride olduğu görülmektedir. Buna göre 3 milyon aşının ardından geçtiğimiz gün 6,5 milyon doz aşı Çin'den daha geldi. Toplam 9,5 milyon aşıya sahip olan Türkiye'nin ne kadar daha aşı alacağına yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 50 milyon doz aşı ile müjde verdi.

Cumhurbaşkanı Duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankaradaki bugün ki toplantısında  "Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde şu anda aşı sıkıntısı var. Biz ise şu anda aşı konusunda attığımız adımlarla, yaptığımız ödemeyle sür'atle aşılarımızı aldırmaya başladık ve ilk etapta inşallah 50 milyon doz aşı ülkemize gelecek ve süratle de aşılamayı başlattık. Dünyanın en müreffeh ülkelerinden dahi yürek burkan sahnelerin görüldüğü bir süreci ülke olarak biz en az sıkıntı ile geride bırakmayı başardık dedi" açıklamasını yaptı.

50 Milyondan Fazla Gelecek Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk etapta 50 milyon ifadesini kullandı. Yani 50 milyon aşının ardından yeni aşıların da Türkiye'ye geleceği planlanıyor. İlk etapta 50 milyon dozluk aşı anlaşmasının yapıldığı görülüyor. Türkiye şu anda dünyadaki çoğu ülkeden daha hızlı ve fazla aşılama yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 01:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mantıklı
Mantıklı - 2 yıl Önce

Yerli üretim aşıya ne oldu