Covid-19 İçin Verilen İlaçlar Ne İşe Yarıyor? Kullanılmazsa Ne Olur?

Ülkemizde korona virüsüne karşı verilen ilaçlar ne işe yarıyor, kullanılmazsa neler olur?

Covid-19 İçin Verilen İlaçlar Ne İşe Yarıyor? Kullanılmazsa Ne Olur?

Türkiye'de yapılan covid-19 testlerinin sonuçları pozitif çıktığında vakaya mesaj atılmakta, evde kalması istenmekte ve en kısa süre içerisinde filyason ekibinin kapısına kadar geleceği belirtilmektedir. Ekip yanında ilaçlar ile gelmekte ve vakaya kullanması gereken ilaçları vermektedir. Peki covid 19 için verilen ilaçlar ne işe yarıyor, korona virüsü hapları kullanılmazsa ne olur?

Korona Virüsüne Verilen İlaçlar Ne İşe Yarıyor?

Sosyal medyada korona virüsüne yönelik verilen ilaçlara yönelik olumlu, olumsuz, doğru, yanlış bilgilerin artmasından sonra doktorlar harekete geçti ve konu hakkında açıklama yapmaya başladı. Buna göre verilen ilaçlar insan vücudundaki virüse karşı oluşan viral yükü azaltıyor. Virüsün çoğalmasını, farklı organlara geçmesinin önüne geçiyor, bağışıklık sistemimizin virüs ile daha iyi mücadele etmesini sağlıyor.

İnsan vücudu zararlı mikro organizmalara karşı savaşmaktadır. Bu savaş sırasında kullanılan ilaçlar yarar sğalamaktadır. Öyle ki korona virüsüne karşı verilen ilaçlar eğer kullanılmazsa virüs vücutta daha hızlı yayılır, farklı organlara kısa sürede oluşur ve bireyin virüsü çok daha zor atlatmasına neden olur. Doktorlar bireylerin yaşına, kronik rahatsızlığına göre uygun ilaçları vermekte ve talimatları anlatmaktadır. Su sebepten dolayı verilen ilaçlar, belirtilen sürelerde doğru şekilde kullanılmalıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berrin
Berrin - 2 yıl Önce

Inandimmi Hayir