Covid-19 Aşısında Müjdeli Haber! 30 Bin Kişide Olumlu Sonuç Var

Covid-19 aşısına yönelik Moderna umut vat edici müjdeyi verdi. 30 bin kişi de güzel sonuç var.

Covid-19 Aşısında Müjdeli Haber! 30 Bin Kişide Olumlu Sonuç Var

Türkiye dahil olmak üzere Avrupa da ve Amerika da bir çok ülke korona virüsüne karşılık aşı çalışmalarına devam ederken en ileri sonuçları alan şirketlerden bir tanesi Moderna'dır. Öyle ki Moderna korona virüsü ilk çıktığı günden bu yana çalışmalarına devam ediyor ve son verilere göre yeni umut vat edici açıklamalar da bulunuldu. Öyle ki 30 bin kişi de yapılan sonuçlardan güzel durumlar geliyor.

30 Bin Kişiye Denendi

Moderna firması tarafından yapılan açıklama da 30 bin kişiye korona virüsü aşısının yapıldığı ve umutlu sonuçların çıktığı belirtildi. İlk verilerde yüzde 95 etkili olduğu söylenen aşının Kasım ayı ikinci haftası verilerine göre başarısının yüzde 95,4'e çıktığı belirtildi.

30 bin kişi içerisinde korona virüsü taşıyan kişilere de aşı yapıldı. Moderna yaptığı duyurusunda 196 koronavirüs hastasının 185’inin aşıyı aldığını, 11’inin ise plasebo aldığını söyledi.

Vücut direncine göre aşının olumlu sonuç oranı değişmekte olup bireylere göre bu değerin yüzde 100 ile yüzde 95 arasında olduğu belirtiliyor. Buna göre Moderna firması aşının çıkması için bugün resi olarak başvurularını yapacak. Eğer izin verilirse piyasaya seri üretime geçilecek ve ilk sipariş veren ülkelere ürün satışı yapılacak.

YORUM EKLE