Corona Virüsünden 563 Kişi Kaybetti!

Çin'de ortaya çıkan Corona Virüsü sebebi ile 563 kişi hayatını kaybetti.

Corona Virüsünden 563 Kişi Kaybetti!

Tüm dünyanın gelişmeleri anlık ve dikkatli bir şekilde takip ettiği corona virüsü her geçen gün kötü haberler vermeye devam ediyor. Çin Halk Cumhuriyetinden gelen bilgilere göre Çin'de hayat durma noktasına gelmiş durumda. Öyle ki bir çok kişi evinden dışar çıkmıyor, sokakta maskesiz dolaşan kimse görülmüyor. İlk olarak Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve şu anda 30'a yakın ülkede devam eden virüsler kapsamında yayımlanan son rakamlar göz korkutmaya devam ediyor. Son verilerde 563 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

RAKAMLAR HER GEÇEN GÜN YÜKSELİYOR

Corona virüsü tehlikesi sebebi ile hastanelerde vaka tespitleri her geçen gün devam etmekte olup Corona virüsü vakasının on binlerce kişiyi geçtiği öğrenilirken bugün yayılanan son rakamlarda toplam tüm dünya da 563 kişinin bu virüs sebebi ile hayatını kaybettiği öğrenildi. Buna göre şu anda dünya genelinde 30'a yakın ülkede Corona Virüsünün olduğu öğrenildi. Peki Türkiye tehdit altında mı?

TÜRKİYE NE DURUMDA

Şu anda Türkiye'de Corona Virüsü ile ilgili olumsuz bir gelişme bulunmamakta olup yurt dışından özel uçakla getirilen grup 14 gün boyunca gözetim altında tutulacak olup hiç birisinde virüs tespit edilmemiştir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da ilgili kişilerde virüsün olmadığı sadece virüsün kuluçka süresi 14 gün olduğundan dolayı 14 gün boyunca gözetim altında tutulacakları belirtildi.

YORUM EKLE