Çin Virüsü Corona Belirtilerini Sağlık Bakanı Açıkladı

Çin'de ortaya çıkan ölümcül virüs olarak bilinen Corona'nın belirtileri Sağlık Bakanı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Çin Virüsü Corona Belirtilerini Sağlık Bakanı Açıkladı

Çin'de tespit edilen ve adının Corona olduğu öğrenilen virüs şu anda tüm dünya ülkelerinin ajanslarında son dakika şeklinde geçmeye devam etmekte olup bu güne kadar onlarca kişinin ölümüne sebebiyet verdi. Buna göre ilk olarak Çin'de tespit edilen bu virüs sırası ile Amerika Birleşik Devletleri, Kore, Vietnam gibi bölgelerde de görüldü. Şu anda tüm dünya ülkeleri hava yollarında Çin'den gelen hiçbir yolcuyu kontrol etmeden içeriye giriş yaptırmamakta ve virüsün tespit edilmesi ile  ilgili yolcuyu tekrar geri göndermektedir. Türkiye'nin tehdit altında olmadığı haberleri gelirken geçtiğimiz gün Çinli çift hastaneye başvurdu ve yoğun önlemler alındıktan sonra aile dikkatle incelendi ve özel uçakla bugün Çin'e gönderildi. Ülkemizi de yakından ilgilendirmekte olan Çin virüsü Corona belirtilerini Sağlık Bakanı açıkladı.

CORONA BELİRTİLERİ NEDİR?

Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklama da Çin virüsü olarak bilinen Corona virüsünün belirtileri olarak yüksek ateş, öksürük, böbrek yetmezliği, zatürre, solunum güçlüğü olarak belirtildi. Özellikle son günlerde grip olup olduğu gribin etkisinin farklı olduğunu, fazla olduğunu öksürmesine neden olduğu, solunun sırasında güçlük çektiğini hisseden kişiler varsa acil şekilde hastanelere müracaat etmesi gerekmektedir. İnsandan insana zor şekilde bulaşıcı özelliği olsa da Corona virüsü yine de bulaşıcı bir hastalık olarak biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 23:18
YORUM EKLE