Bölgelere Göre Korona Virüs Tablosu Yayımlandı! Nerelerde Farklılıklar Var?

Türkiye'nin bölgelerine göre korona virüsü tablosu yayımlandı. Peki bu tablolara göre hangi bölgelere de değişimler oldu.

Bölgelere Göre Korona Virüs Tablosu Yayımlandı! Nerelerde Farklılıklar Var?

Ülkemizde bilindiği üzere Mart ayından bu yana pandemi süreci sıkı tedbirler ile devam ederken korona virüs ile alakalı her geçen gün yeni tablolar yayımlanmaya devam ediyor. Buna göre bölgelerde son durum nedir, hangi bölgelerde bir artış yaşanıyor sorularının yanıtı verildi ve bölgelere göre tablolar kamuoyuna duyuruldu.

Bölgelere Göre Vakalar

Hemen yukarıda paylaşmış olduğumuz iki tablo Türkiye'nin hangi bölgesinde tablonun nasıl olduğunu belirtmekte olup en büyük fırlamanın İstanbul'da olduğu ve bu hafta meydana gelen virüs artışının bir önceki haftaya göre yüzde 40tan daha fazla arttığı görülmektedir.

Marmara ile Ege bölgesinde tehlike sinyalleri çalıyor öyle ki yüzde 40 civarında artışlar meydana gelirken Türkiye'de en çok azalımın Ortadoğu Anadolu bölgesinde olduğu görülüyor ki geçen haftaya göre virüste yüzde 20lik bir azalma var. Anadolu coğrayasındaki tablonun iyiye gittiği, Akdenizde de virüsün azaldığı görülürken henüz Marmara ve Ege Bölgesi için aynı durum söylenmiyor ve bu iki bölge için ciddi artışın devam ettiği görülüyor.

YORUM EKLE