Bir Türk Korona Virüsü Sebebi ile Hayatını Kaybetti!

Fransa'dan gelen son dakika haberi ile ilk defa bir Türk'ün korona virüsünden hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bir Türk Korona Virüsü Sebebi ile Hayatını Kaybetti!

Dünyanı kasıp kavuran korona virüsü şimdiye kadar binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebebiyet verirken dünya genelinde yüz binlerce kişi korona virüsü hastalığına yakalandı. Bilindiği üzere Türkiye'de şu anda resmi olarak korona virüsü şikayeti alınmadı ve bu hastalıktan dolayı kimse hayatını kaybetmedi. Bir çok doktor tarafından yapılan açıklama da Türklerin genlerinin korona virüsüne dayanaklı mı? sorusu açıklamaları yapılırken bugün ilk defa üzücü haber geldi.

Fransada Türk Hayatını Kaybetti

Dünya geneli çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan korona virüsü ilk defa bir Türk'ün de hayatını kaybetmesine sebebiyet verdi. Fransa Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre ülkede yaşamını sürdürmekte olan bir Türk'ün korona virüsüne yakalandığı ve tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği belirtildi. Fransa'da hayatını kaybeden kişinin Mersin nüfusuna kayıtlı olduğu ve yaşının ise 64 olduğu belirtildi. Bilindiği üzere korona virüsü genci yaşlısı herkesi tetikliyor fakat en çok çocuklar ile yaşlılar tehlike altında denilebilir.

Dünya sağlık örgütünün de paylaşmış olduğu verilere bakıldığında 3 bin 500 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Buna göre Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Çin ve bir çok ülke korona virüsüne çare bulabilmek için çalışmalarını sürdürüyor ancak henüz söz konusu ilaç malesef bulunabilmiş değil ve ne zaman bulunacağı da bilinmemektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 20:47
YORUM EKLE