Bir Salgın Daha! Dang Humması 37 Kişinin Hayatını Kaybetmesine Sebep Oldu

Corona virüsünden sonra bir salgın daha ortaya çıktı. Dang Humması 37 kişinin hayatını kaybetmesine sebebiyet verdi.

Bir Salgın Daha! Dang Humması 37 Kişinin Hayatını Kaybetmesine Sebep Oldu

Tüm dünyanın gözü Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan Corona virüsüne çevrildi. Bilindiği üzere bir çok ülke Çin'den gelen her türlü ürünü kabul etmemeye ya da sıkı incelemeler neticesinde ülkeye sokmaya izin verirken Çin'den gelen yolcular doktor muayanesinden sonra ülke topraklarına alınmaya başladı. Corona virüsü insanlar için büyük bir tehdit oluşturup ilacının bulunmaya çalışılma aşaması devam ederken şimdi ortaya yeni bir salgın daha çıktı. Paraguay'da ortaya çıktığı belirtilen bu salgının ismi ise Dang Humması olarak bilinmekte olup bugüne kadar 37 kişinin hayatını kaybetmesine sebebiyet verdi.

BİR ÜLKEYE DAHA SIÇRADI

Dang Humması ilk olarak Paraguay'da görüldü ve ilgili konu hakkında Paraguay Sağlık Bakanlığı halkın bilinçlenmesi için kamuya açıklama yaptı. Buna göre Paraguay'da 14 kişi hayatını kaybederken binlerce kişinin ise tedavilerine devam ettiği duyurulurken Paraguay'ın ardından Kolombiya'ya da dang hummasının sıçradığı belirtildi.

Yayımlanan son rakamlara bakıldığında Komlombiya'ya sıçrayan dang humması burada 23 kişinin hayatını kaybettiği ve yaklaşık olarak 15 bine yakın kişinin ise vakalı olarak hastanelere başvuru yaptığı öğrenildi. Buna göre Dang humması da büyük bir salgın olarak dünyanın gündemine oturmuş durumda. Henüz ilacı var mı, nasıl bir hastalık, nasıl bulaşıyor gibi soruların yanıtları bilinmemektedir.

YORUM EKLE