Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara Kısıtlamalar Geri Gelebilir Açıklaması!

Koronavirüs salgının önüne geçmek için açıklanan bir çok alandaki kısıtlamalar yeniden gelecek mi? Sokağa çıkma yasağı var mı? Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara'dan aşı ve vakalar ile ilgili açıklamalar geldi.

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara Kısıtlamalar Geri Gelebilir Açıklaması!

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara vaka artışı endişe verici kısıtlamalar gelebilir açıklaması!

Koronavirüs salgını Ağustos ayı sonrasında artış hızına geçmesi ile Türkiye genelindeki sağlık tedbirlerinde de önemli düzeyde adımlar atıldı. Bu kapsamda Türkiye genelinde 65 yaş üstüne yönelik olarak; düğün, nişan, cenaze, taziye organizasyonlarında ki getirilen kısıtlamalar uygulamaya başlandı. Vaka artışlarının etkilerin azaltılmasına yönelik olarak yeni adımların atıp atılmayacak da merak edilen konular arasında. Özellikle Ramazan Bayramı'nda öncesinde gerçekleştirilen sokağa çıkma hesapları yeni dönemde gelecek mi belirlilik kazanmadı. Fakat kamu kurumları esnek çalışma sistemine geçiş için genelgeler duyuruldu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI;

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Profesör Dr. Ateş Kara katılmış olduğu bir programda açıklamalarda bulundu ve koronavirüs yerine ilişkin değerlendirmelerinde ise enfekte olan hasta sayısının artmasının endişe verici olduğunu ifade etti. Önümüzdeki günlerde kısıtlamaların geri dönebileceğini açıkladı. Bu şekilde devam ederse sağlık çalışanın tedavi hizmetlerinde zor duruma geleceğini aktardı. Korona nedeniyle birçok sağlık çalışanı hayatını kaybettiğini aktardı.

AŞI ÇALIŞMALARINDA SON DURUM;

Aşı çalışmadaki son durum açıklaması geldi. Bilim Kurulu Üyesi Kara açıklamasında daha önce Koronavirüs atlatanların tekrar bu hastalığa yakalanma ihtimali olduğunu ifade etti. Önümüzdeki dönemlerde kısıtlamaların tekrar geri gelme ihtimalinin olduğunu ve aşının çalışmaların devam ettiği, 2021 yılı Bahar ayına kadarda çalışmanın sonuçlanmasını beklediklerini aktardı.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 17:15
YORUM EKLE