Baş Ağrısı Başka Bir Hastalığın Nedeni Midir?

Uzmanlar baş ağrısı konusunda uyarıyor. Bağ ağrıları bazen günün stresinden ya da herhangi bir nedenden kaynaklanan sıradan ağrılar olabilirken bazen de ciddi bir hastalığın nedeni olarak ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle baş ağrısı süekliyse mutlaka uzmana başvurmak gerekiyor. İşte ayrıntılar…

Baş Ağrısı Başka Bir Hastalığın Nedeni Midir?

Baş Ağrısı Başka Bir Hastalığın Nedeni midir?

Sağlık dediğimizde burun tıkanıklı aslında basit bir şey olsada aslında ciddiye alınacak önemli bir konudur. Burun tıkanıklığı sonrası baş ağrısı yaşamanız mümkündür. Bu durumda evde yapabileceğiniz basit yöntemler bulunmaktadır. Evde yapacağınız basit formüller ile burun tıkanıklını geçirebilir ve bu sayede baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Baş ağrısının en büyük sebeplerinden biriside burun tıkanıklığı olmasıdır. 

Uzmanlar baş ağrısı konusunda uyarıda bulundular. Başağrınızın nedeni burun tıkanıklığı olabilir diyen uzmanlar; Baş ağrınız varsa ve nefes almakta zorlanıyorsunuz mutlaka uzman hekime gözükmeniz gerek dediler.

'Burun tıkanıklığı hayatınızı zindan edebilir ve bilhassa baş ağrılarına yol açabilir.'diyen uzmanlar, 'Peki burun tıkanıklığı nasıl açılır?' sorusuna şu şеkilde açıklık getirdiler:

Evde Sarımsaklı su: Antiviral özelliği olan sarımsak, solunum yolu enfeksiyonları sebebiyle yaşanan burun tıkanıklığına iyi gelir. Bir bardak kaynamış suya 2-3 diş sarımsak atın günde 2 kez sıcak olarak için.

 Domates suyu Karışımı: Bu karışım burun tıkanıklığına karşı çok etkilidir. Bir bardak domates suyunu еzilmiş 2-3 diş sarımsak, bir kaşık limon suyu, biraz acı sos ve bir tutam tuz ile kaynatın. Hazırladığınız bu karışımı birkaç gün boyunca günde 2 kez sıcak sıcak için.

Okаliptüs yağı: Pastillerin de içerisinde sık sık kullanılan okaliptüsün yağını aktarlardan satın alabilirsiniz. Okaliptüs yağını bir mendile damlаtın ve günde 2-3 kez koklayın. Yastığınıza da damlatırsanız siz uyurkеn de nefes almanızı sağlayacaktır.

Baş ağrıları, başta ve boyunda gerçekleşen ağrılara verilen ortak isimdir. Yaygın ağrı şikayetlerinden birisidir baş ağrısı. Hemen hemen bütün insanlar değişik nedenlerde baş ağrısından şikayetçi olur.

Baş ağrıları çoğunlukla geçicidir kendiliğinden kaybolur. Baş ağrısına neden olan sebepler stres, migren, göz yorgunluğu, sinüzit, düşük kan şekeri ve dehidrasyondur. Daha sık görülen sebepler, Menenjit, aşırı yüksek tansiyon, beyin tümörleri, ensefalit ve beyinsel anevrizmeler gibi tehlikeli hastalıklarda olabilir.

Baş ağrısı, bir baş yarasından sonra olduğu zaman, baş ağrısının sebebi genellikle bellidir. Baş ağrıları daha çok kadınlarda görülmekte olup âdetli yıllarda vücutlarında östrojen düzeyinin değişmesinden dolayı ve menstrüasyonun orta stajından önce veya staj süresince olmaktadır.

Selim bir baş ağrısının tedâvisi Aspirin, Parasetamol veya İbuprofen gibi satın alınabilen ağrı kesicilerle yapılabilir. Fakat bâzı baş ağrı türleri (örneğin migrenler) diğer, daha uygun olan tedavilere ihtiyaç duyar. Bir baş ağrısının, diğer sebeplerden ötürü (örneğin stres veya bâzı yiyecekler) kuvvetlenmesi mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 13:42

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE