Aşılama Hız Kazanıyor! Bakan Açıkladı Yaş Sınırı 25'e İndi. Randevular Başlıyor

Aşı süreci hakkında az önce Sağlık Bakanlığından açıklama gelerek aşılamanın artık gençlerimiz üzerinde de yapılacağını duyurdu.

Aşılama Hız Kazanıyor! Bakan Açıkladı Yaş Sınırı 25'e İndi. Randevular Başlıyor

Sağlık Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Türkiye Geneli aşı sürecinde hız kazanılıyor. Bakan resmi Twitter hesabı üzerinde duyurarak gençlere müjde verdi.

Ülkemizde Hala devam eden pandemi sebebi ile Vakalar hala 5 bin altına inmemiş durumda. Ancak öte yandan hala aşılama süreci devam ederken Sağlık Bakanlından gelen yeni bir açıklamaya göre yaş sınırı 25 e indi. 

21 Haziran 2021 tarihinde yapılan Kabine toplantısı sonucunada da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sonbahara kadar herkesin aşılama işlemlerinin tamamlanacağını en azından herkesin 1. Doz aşılama yapılmış durumda olacağını duyurmuştu ve şimdiye kadar Üllemizin yarısı aşılanarak aşı sayısı 43 milyona ulaştığının müjdesini vermişti. 

AŞI SINIRI 25 YAŞA DÜŞÜRÜLDÜ!

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre SGK lı olanlar ve Memurlar için aşılamada rendevu alancaklı ve sonrasında 30 yaş sınırı ile müjdeler verilmişti. Az önce gelen yeni bir açıklamaya göre ise yaş sınırı 25 e indi. Ayrıca Bakan açıklamasında randevuların yarın başlayacağını bildirdi. İşte Sağlık bakanı Fahrettin Koca yaptığı duyuru şöyle:

YORUM EKLE