Ankara'da Korona Virüsü Paniği! 12 Kişide Belirtileri Ortaya Çıktı

Tahran İstanbul seferi yapan uçak Ankara'ya acil iniş yaptı. 12 kişide yüksek ateş korona virüsü belirtileri var. Ankara'da panik havası hakim olmaya başladı.

Ankara'da Korona Virüsü Paniği! 12 Kişide Belirtileri Ortaya Çıktı

Tüm dünyanın sürekli takip ettiği gözlemlerinden birisi olarak bilinmekte olan Korona virüsü oldukça tehlikeli bir virüs olarak bilinmekte olup henüz Türkiye'de teşhisi konulmadı. Bugün Tahran'dan havalanan ve İstanbul'a gelen uçakta bir yolcuda korona virüsünün belirtileri görüldü ve pilot izin isteyerek Ankara'ya acil iniş yaptı. İniş yapan uçağa özel kıyafetli bir ekip yönlendirildi ve ekip korona virüsü şüphesi olabilecek kişileri tek tek incelemeye aldı.

12 Kişide Yüksek Ateş

Korona virüsünde bilindiği üzere ilk belirtilerden bazıları boğaz ağrısı, öksürük ve yüksek ateş olarak bilinmektedir. İran'dan gelen 12 yolcuda ateş seviyeleri normalin üzerinde olduğu görüldü. Yüksek ateşe sahip olan kişiler başta olmak üzere toplam 17 kişi gözlem altına alındı.

Gözlem altına alınması kararlaştırılan hastaların Ankara'da daha önce 14 gün boyunca gözetim altında tutulan kişilerin yatırıldığı hastaneye yönlendirilmesi beklenmekte olup ilk tespitlerde neler öğrenildi, kişilerde korona virüsü var mı henüz bilinmiyor. Sağlık Bakanlığından kısa bir süre içerisinde açıklama beklenmektedir.

14 Gün Gözetime Alınacaklar

Korona virüsünün kuluçka süresi 14 gün olarak bilinmektedir. Yani kişide belirtiler başladıktan sonra virüsün vücudu etkisi altına alması 14 günü bulabiliyor. Bu sebebiyetten dolayı gözetim altına alınan kişilerde korona virüsü çıkmasa bile kuluçkada olabileceği endişesinden dolayı 14 gün hastanede kalacaklar. Kişilerin son durumları geldikçe sizlere detaylı olarak aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 00:53
YORUM EKLE