Aile Hekimlerine Sürpriz Destek!

Aile hekimlerine Hazine Müsteşarlığından sürpriz bir destek geldi. Resmi Gazetede de yayınlanan tebliğ ile Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Kurum Katkısına İlişkin Usul ve Esaslar yürürlüğe girdi. İşte ayrıntılar…

Aile Hekimlerine Sürpriz Destek!

Aile Hekimlerine Sürpriz Destek!

Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Kurum Katkısına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliğ (2010/1) Hazine Müsteşarı Tarafından hazırlandı. Değişiklik yapılmasına dair Tebliğ, Resmi gazete'de yayınlanarak yürülüğe girdi.

Bu duruma göre, Tıbbi Kötü Uygulamaya ilişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası primine yapılacak kurum katkısının kapsamına sözleşmeli aile hekimleri de dahil edildi. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan Diş Tabipleri ve Tabipler ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile sözleşmeli aile hekimleri yaptıracakları sigorta sözleşmesinin primlerini sigorta acentesine veya sigortacıya ödeme yaptıktan sonra, ödedikleri prim tutarının %50 döner sermayesi bulunan kurumlarda döner sermayeden, döner sermayesi bulunmayan kurumlarda kurum bütçesinden geri alacak. Geri ödemeler, sigortaya ilişkin poliçe veya sigorta şirketi ya da sigorta acentesinin kaşesini taşıyan prim ödeme makbuzunun bir örneğinin ibrazı üzerine ilgili kurum tarafından en geç 30 gün içinde yapılacak. Tebliğe göre, ayrıca 21 Temmuz 2010'dan bu yana sigorta primlerinin tamamını kendileri ödeyen sözleşmeli aile hekimlerine, prim ödeme makbuzunun bir örneği ile son olarak görev yaptıkları ilin halk sağlığı müdürlüğüne 6 ay içinde başvurmaları halinde, sigorta prim tutarının yarısı döner sermaye bütçesinden ödenecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE