Aile Hekimleri 3 Gün İş Bırakacak

Aile hekimleri 3 günlük iş bırakma eylemine gidiyor. 20-21 ve 22 Mayıs tarihlerinde Aile hekimleri iş başı yapmayacak. Aile hekimleri bu uygulama ile Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı nöbet uygulamasını protesto edecek. İşte ayrıntılar…

Aile Hekimleri 3 Gün İş Bırakacak

Aile Hekimleri 3 Gün İş Bırakacak

Hemşireler, Aile Hekimleri ve pratisyenler Sağlık bakanlığı'nın başlattığı nöbet uygulamasının kaldırlması nedeni ile 20 Mayıs 2015'te 3 günlük grev yaparak işi bırakacaklar. Hemşireler, pratisyenler ve Aile hekimleri yaşadıkları yoğunluğun artması ve zor çalışma şartları sebebi ile tüm Türkiye genelinde 20 Mayıs, 21 Mayıs ve 22 Mayıs'ta işi bırakma eylemi gerçekleştirecek.

İş bırakma eyleminin yapılması ile ilgili açıklama yapan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan Hekimoğlu şu ifadeleri kullandı; Normal mesailerden çıkan doktor ve hemşireler, hastenelerin acil servislerinde gece çalışarak ertesi gün işe gidecekler. 20 Mayıs, 21 Mayıs ve 22 Mayıs'ta halkımıza sesimizi duyurmak için Aile hekimleri, Pratisyenler ve Hemşireler olarak işi bırakacağız direyek açıklamasını kapattı.

İstanbul Tabip Odası'nın da olduğu 5 sivil toplum kuruluşu, sağlık bakanlığı'nın nöbet tutma uygulmsını halka ileterek kaldırılmasını istiyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE