2015 Sağlık Personeli Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Hemşirelerin gözü kulağı 2015 yılı hemşire alımlarında. Peki 2015 hemşire alımı ne zaman yapılacak? Bu yıl kaç hemşire alınacak? 2015 hemşire alımları ne zaman? İşte ayrıntılar…

2015 Sağlık Personeli Alımı Ne Zaman Yapılacak?

2015 Sağlık Personeli Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık personelinin işe alınması ile ilgili henüz kesin bir bilgi ve kesin bir tarih belirtilmemesine rağmen genel seçimlerden önde hükümet istihdam planı çerçevesinde sağlık personeli alınması bekleniyor. Yani en geç mayıs ayında sağlık personelleri alımı gerçekleşecek. Sağlık Bakanlığının alacağ sağlık personellerinin verilecek olan şartları mutlaka taşıması gerekiyor. Sağlık personeline başvuracak adayların en önemli dikkat etmeleri nokta ise başvuracak adayın adli sicili olmaması gerekiyor. Ayrıca fiziksel bir engeli olmaması ve KPSS puanlarıda başvuruda bulunacak adaylar için önemli bir şart.

Peki Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli alımı ilgili bir liste açıkladımı?

Sağlık bakanlığı Tarafından 2015 yılı içerisinde Sağlık Personeli alacağı konusunda kamuoyu ile bir süre önce paylaşmıştı. Ancak, Sağlık Personeli alımı başvurusu için kesin br tarih açıklanmamıştı. Halen henüz kesin bir tarih belirlenmemiş olsa bile, genel seçimlerden önce başvuru tarihleri kesinleşmesi belkeniyor. Hükümet genel seçim öncesinde Devlet Kurumu ve Kuruluşları personel alımı ile ilgili önemli adımlar atıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlıık Bakalığı, Adalet bakanlığı personel alımları ile ilgili harakete geçtiklerini ifade ederek vatandaşın dikkaetini almaya çalışıyor. Seçim öncesinde böyle bir yönde hamle yapılması bazı yerlerin eleştiri sebebi olasda vatandaş bir iş imkanı umudu bile bekliyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE