12 Ağustos korona virüs sonuçları nasıl? Artış devam ediyor mu?

12 Ağustos koronavirüs tablosu paylaşıldı. İşte yeni gün itibariyle son 24 saatte yaşanan gelişmeler.

12 Ağustos korona virüs sonuçları nasıl? Artış devam ediyor mu?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca her gün olduğu gibi bu akşam itibariyle de son 24 saat içerisinde yaşanan gelişmeleri koronavirüs tablosu ile paylaştı. Sosyal medya hesapları ve resmi koronavirüs internet sitesi üzerinden yapılan bu paylaşım ile birlikte mevcut durum hakkındaki son detaylar da öğrenilmiş oldu.

12 Ağustos korona virüs tablosu

Bakan Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda 2 Mart'tan itibaren en yüksek test sayısına son 24 saat içerisinde ulaşıldığını belirtti. Bu paylaşım ile birlikte Türkiye'de 24 saat içerisinde en çok yapılan test sayısı 67 bin 237 olarak kayıtlara geçmiş oldu. Ağır hasta sayısında ise 11 Ağustos tarihine göre 15 kişilik bir artışın yaşanmış olması, dikkatlerden kaçmadı.

Bakan Koca’nın açıklamalarındaki önemli bir diğer detay ise artış hızının özellikle aile içinde çok daha fazla olduğunu söylemesiydi. Bakan Koca “Bir hasta, hastalığa yakalanmış bir aile demek” diyerek bir kişide görülen korona virüsün etkilerini de daha somut bir şekilde takipçileri ve tüm Türkiye ile paylaştı.

12 Ağustos 2020 günlük koronavirüs tablosu verilerine göre 12 Ağustos tarihinde 67 bin 230 test yapıldı. 18 kişinin vefat ettiği 12 Ağustos'ta iyileşen kişi sayısı ise 934. Bugünkü hasta sayısı ise bin 212 olarak kayıtlara geçti. 12 Ağustos verilerinin de eklenmesi ile birlikte Türkiye'de 12 Ağustos tarihi itibari ile yapılan toplam test sayısı 5 milyon 454 bin 988. Bu testler sonucunda toplam hasta sayısı 244 bin 392 olarak belirlendi. Korona virüsünün görüldüğü ilk günden bugüne kadarki süreç içerisinde yaşamını yitiren kişi sayısı ise 5891 olarak güncellendi. Hastalarda zatürre oranı %8,2 olurken ağır hasta sayısı ise 632 olarak açıklandı. Yine ilk koronavirüs vakası itibarıyla bugüne kadarki süreç içerisinde iyileşen hasta sayısı ise 227 bin 089 olarak belirtildi.

Doçent doktordan koronavirüs mesajı

Bugün koronavirüs ile ilgili yaşanan bir diğer önemli gelişme ise Doç. Dr. Sami Kınıklı’nın mesajı oldu. Bakan Koca tarafından aktarılan bu mesajda, maske takmasına rağmen temas halinde olduğu hastalardan virüs kapan ve koronavirüs tedavisi gören doktorun yaşadığı zorlu süreç belirtildi. Açıklama ise şöyle.; “Son Derece bulaşıcı bir hastalık. Ben Covid-19 geçiren bir doktor olarak, maske takılsa bile mesafenin önemli olduğunu gördüm. Maskem vardı ama olası vakalarla yakın temasta idim. Virüsü bir şekilde aldım. El temizliğine dikkat edilmeli, ellerin yüz ve gözle teması önlenmeli. Böyle yaşamak zorundayız. Bunu kabullenmek zorundayız.”

YORUM EKLE