112 çalışanları'nın görev yollukları görevlendirme süresi üzerinden ödenecek

Sağlık-Sen 112 çalışanlarının görevlendirme yollukları konusunu Konuyu Kamu İdari Kurulu (KİK) toplantısına taşımıştı. 112 çalışanlarının görevlendirme yollukları sorunu nihayet çözüme kavuşuyor. İşte ayrıntılar…

112 çalışanları'nın görev yollukları görevlendirme süresi üzerinden ödenecek

112 çalışanları'nın görev yollukları görevlendirme süresi üzerinden ödenecek

112 çalışanlarının nöbet esasına göre çalıştığı için görevlendirmelerin aylık olmasına karşın sadece görev yaptıkları gün sayısının dikkate alındığı konusu Sağlık-Sen tarafından Kamu İdari Kurulu (KİK) toplantısına taşınmıştı. Sağlık çalışanlarının bu konudan dolayı mağdur olduğunu belirten Sağlık- Sen, yollukların görevlendirme süresi üzerinden ödenmesini istedi. Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Strateji Geliştirme Başkanlığı ile koordineli şekilde 81 il valiliğine geçici olarak görevlendirilen personele görevlendirme süresi üzerinden geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği konusunda bir yazı gönderilmesine karar verildi. Araç değer kaybı ile ilgili olarak da KİK toplantısından önemli kararlar çıktı. Daha öncesinde ambulans kazalarında hasarlar kasko tarafından ödenmesine karşın değer kaybı şoförden alınıyordu. Yeni kararlar doğrultusunda değer kaybının da kasko üzerinden karşılanması konusunda çalışma yapılmasına karar verildi. Sağlık çalışanları için KİK toplantısındaki bir başka kazanım ise maçlara ve etkinliklere katılan sağlık çalışanlarına ödeneklerin tam olarak ödenmesi oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE