PTT Atamaları Merkezi Yerleştirme Atamaları ile Yapılır Mı?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi memur ve personel atamalarını bilindiği üzere mülakatlar aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Ancak geçtiğimiz haftalarda Danıştay tarafından çıkarılan karar ile PTT'nin kendi sözlü mülakatı ile personel alımı yapamayacağını duyurmuştu.

Bu bildiriden sonra PTT resmi internet sitesinde yer almakta olan insan kaynakları aracılığı ile önemli bir açıklama yaptı ve 2017/2 ile 2017/3 atamalarının iptal olduğunu duyurdu. Bu açıklamadan sonra çok sayıda aday mağdur olmuş ve PTT'yi telefon yağmuruna tutmuştu.

***

KİMLER MAĞDUR OLDU?

2017/2 ve 2017/3 atamalarında PTT'ye yerleşmeye hak kazanan adaylar.

***

KAÇ KİŞİ YERLEŞMİŞTİ?

2017/2'de bin 750 kişi

2017/3'de 2 bin 500 kişi

PTT'nin sözleşmeli personel atamasında yerleşmeye hak kazanmış ve mülakatı beklemekteydi.

***

PTT Nasıl Bir Yol İzleyecek?

***

Danıştay tarafından çıkarılan karar doğrultusunda PTT'nin sözlü mülakat ile personel alımını iptal etti peki PTT bundan sonra nasıl bir yol izleyecek? Pek çok kişi PTT bundan sonra hem yazılı sınav hem sözlü mülakat ile personel alımı yapabileceğini belirtmektedir ancak yine işin içerisinde sözlü mülakat olduğu için PTT'nin alımları iptal edilebilir.

***

MERKEZİ YERLEŞTİRME ATAMALARI İLE ALIMLAR YAPILIR MI?

***

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi her sene KPSS 2017/1 ve KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme memur atamaları gerçekleştirmektedir. Peki PTT bundan sonraki atamalarını ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile yapabilir mi? Alımlar hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT'den her hangi bir açıklama bulunmuyor ancak PTT bundan sonra alımlarının merkezi yerleştirme ataması ile yapabilir ve pek çok aday bu şekilde alımların yapılmasını talep etmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Duygu
Duygu - 4 yıl Önce

Hocam dün bakan Bloomberg tek açıklama yaptı mülakat izlenimi verdi sizce mülakat olur mu mail adresinizi bulamadım size ulaşamadım nurdan yaziyorum