Tek tip askerlik sistemi hakkında AK Parti'den yeni açıklama

Ak Parti Osmaniye 27. Dönem Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi İsmail Kaya, Tek Tip Askerlik hakkında açıklama yaptı.

Tek tip askerlik sistemi hakkında AK Parti'den yeni açıklama

Türkiye'de gençlerin en büyük sorunlarından birisi olan ve tepki çeken zorunlu askerlik sistemi son bulmuyor. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni askerlik sistemi hakkında genç erkekler için yeni askerlik sisteminin daha kolay olmasını istediği açıklanmıştı. Tek Tip Askerlik sisteminin ne zaman yürürlüğe girecek olduğu konusu ise son derece belirsiz bir soru işaretiydi. Bugün Ak Parti Osmaniye 27. Dönem Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi İsmail Kaya tarafından Twitter hesabından yapılan açıklamada gelecek hafta komisyona yeni Tek Tip Askerlik için belge ve bilgilerin sunulacak olduğu açıklandı.

Bayramdan önce yasallaşacak!

İsmail Kaya, "Değerli gençler... Yeni Askerlik Sistemi, Tek Tip Askerlik yasası ile çalışmalar Mayıs ayının son haftasında TBMM Genel Kuruluna sunulacak... Komisyonda gerçekleştireceğimiz görüşmeleri de siz değerli kardeşlerimle detaylı bir şekilde paylaşacağım." dedi.

Kaya, "Bayramdan önce Yeni Askerlik Sistemi yasalaşır... " ifadelerini kullandı. Bayramdan önce yeni askerlik sisteminin uygulanmaya başlaması ile birlikte sistemin nasıl başlatılacak olduğu ve yeni askere gideckler ve mevcut askerdekilerin bu haklardan nasıl yararlanacak oldukları hakkında açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 21:52
YORUM EKLE