Taşeron Düzenlemesine KİT Çalışanlardan Tepki Geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın yapmış olduğu açıklamayla birlikte taşeron işçi düzenlemesi kapsamı içerisinde kadro dışı kalan çalışanlara yönelik durumu gözler önüne serdi. KİT çalışanlarının kadroya alınması gerektiğini aktaran Ağbaba, hükumeti eleştiri yağmuruna tuttu.

Taşeron Düzenlemesine KİT Çalışanlardan Tepki Geldi

Taşeron işçilere yönelik yapılan çalışmalar geçtğimiz ay içerisinde sonuçlanmıştı. Sonuçlanan tasarı sonucunda binlerce işçi çalışmış oldukları yerde kadrolu pozisyonlara geçirilmişti. Fakat düzenlemenin devamında Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) çalışan taşeron işçilerin kadrolu yapıya geçişleri olmamıştı. Bu konunun tekrardan düzenleceği ve en kısa zamanda yeni düzenlemenin yapılacağı açıklaması gelmişti. Yapılan bu gelişmelerden sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yapmış olduğu açıklama ile birlikte tekrardan gündeme getirerek, yapılan açıklmanın arkasında durulmadığını göstererek hükümeti eleştirdi.

KİT ÇALIŞANLARINA VERİLEN SÖZÜN TUTULMADIĞINDAN DOLAYI HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yapmış olduğu açıklamalar ile hükümeti adeta eleştiri ateşine tutu. Veli Ağbaba, KİT çalışanlarının kadroya alınmamasıyla ilgili yapmış olduğu açıklamada taşeron işçilerine hükümet tarafından verilen sözlerin yılan hikayesine döndüğünü açıkladı. 

Taşeron işçilerin kadroya alınmalarıyla ilgili yapılan düzenleme kapsamı içerisinde, AK Parti'nin hem taşeron işçilere beklentinin çok gerisinde bir kadro verdiğini hem de KİT'ler üzerinde çalışan işçilleri kapsam dışı bırakarak, 10 binlerce kişinin mağdur kaldığını açıkladı. Konuşmasının devamında ise "Türkiye'yi dünyanın en büyük ekonomileri arasında gösteren kişiler, 50 bin KİT işçisine kadro bulamadı" açıklamasıyla sözlerine nokta koydu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
iller bankası
iller bankası - 3 yıl Önce

iller bankası taşerona kadro istiyor.belediye ve il özel idareye ödenek veriyor.alt yapı uygulamalarını yapıyor.oralarda çalışanlar kadro veriliyor.iller bankası taşerona devam ediliyor.bu ne biçim düzen.

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşeron çalışanları kadro verilmedi.iş garantisi yok.ihaleler sıkıntılı,sendikalar hakkımızı savunmuyor.

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşerona devam ediliyor.taşeron bitmedi taşerona devam.