Selahattin Demirtaş'tan dokunulmazlık açıklaması

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlığın kaldırılmasını da başkanlığa bağladı. İşte HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yapmış olduğu o açıklamalar.

Selahattin Demirtaş'tan dokunulmazlık açıklaması
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlığın kaldırılmasını da başkanlığa bağladı. İşte HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yapmış olduğu o açıklamalar.


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile başka HDP'li vekiller hakkında verilen dokunulmazlığın kaldırılması fezlekelerinde son aşamaya yaklaşıldıkça Demirtaş'ın açıklamaları birbirinden çelişkili hale geliyor.

"CHP'Yİ TEHDİT ETTİ!

CHP'yi yanına çekmeye çalışan Demirtaş, Kılıçdaroğlu'na hitaben şu cümleleri kurdu; "Anayasaya aykırı ahlaksız tekliflerde birleşirseniz AKP el kaldırdı demeyecekler CHP kaldırdı diyecekler. Tarihi suça ortak olmak isteyen herkes parmağını kaldırır. Bunun siyasi fatura ve bedeli bu parmağı kaldıranların olacaktır. Özellikle Kılıçdaroğlu'nun şu tuzağı iyi görmesi hesap etmesi lazım. Kılıçdaroğlu'na çağrı yapıyoruz: Lütfen daha iyi hesap edin daha dikkatli davranın."

"İFADE VERMEYE GİTMEYECEĞİZ"

Daha önce meydan okuyan Demirtaş ifade vermeye gitmeyeceklerini belirterek "Tek arkadaşım kendi ayağıyla ifade vermeye gitmeyecek. Nasıl götüreceklerse kendileri bilir." dedi.

DOKUNULMAZLIKLARI BAŞBAKANLIĞA BAĞLADI!

Ülkedeki her gelişmeyi başkanlık sistemine bağlayan Demirtaş, PKK'ya destek veren vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını da başkanlığa bağlayarak "Yapılacak oylama HDP'nin dokunulmazlığının kaldırılıp kaldırılmayacağı değil başkanlığa evet yada hayır oylamasıdır. Buna evet diyenler desinler. Biz hayır oyu vereceğiz. Başkanlığa zulme hayır diyoruz." dedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE