Rusya'dan Afganistan'a 10 Bin Silah...

Taliban ile İŞİD'e karşı grupların kökünün kazınması için çalışmalarına devam eden Rusya hükümeti, Destek amaçlı Afganistan'a 10 bin adet rus yapımı silah hibe etti.

Rusya'dan Afganistan'a 10 Bin Silah...

Taliban ile İŞİD'e karşı grupların kökünün kazınması için çalışmalarına devam eden Rusya hükümeti, Destek amaçlı Afganistan'a 10 bin adet rus yapımı silah hibe etti.​


Rusya Afganistan’da Taliban ve  IŞID’e bağlı gruplarla mücadele aktif destek talebinde bulundu. Bu çerçevede 10 bin AK-47 Rus yapımı kalashnikov Afgan güçlerine hibe olarak teslim ediliyor.Rusya Federasyonu Büyükelçisi Alexander Mantytskiy, Afganistan Ulusal Güvenlik Danışmanı Mohammea Hanif Atmar’la gerçekleştirdiği  görüşmede  Rusya’nın Afganistan’a terörle mücadele için aktif desteğe hazır olduğunu iletti. 

10 SİLAH HİBE EDİLDİ
 

Rus büyükelçi, ülkesinin Afganistan’ın anti terör faaliyetlerini Afganistan’ın güvenli ve barışçıl bir atmosfere kavuşması için desteklemeyi sürdürecekleri mesajını verdi.Afgan Ulusal Güvenlik Danışmanı Atmar, ülkesinin terörle mücadelede komşu ve bölge ülkelerin işbirliği ile desteğine ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, Rusya’nın bu konudaki destek talebinin kendileri için önemli olduğunu ifade etti. 

 
Öte yandan Rusya  Kabil’e terörle  mücadeleye destek  Afgan güvenlik güçlerinin kullanımı için 10 bin AK-47 Rus yapımı kalashnikov tüfeği teslim etme kararı  aldı. Silahların bu hafta teslim edilmesi bekleniyor.  Afganistan’ın  Rusya ile daha fazla silah ve saldırı helikopteri almak için görüşmeleri sürdürdüğü ifade edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 00:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE