Resmen PKK'yı Destekleyecek Duruma Geldiler

Ersoy Dede ve Cem Küçük gündeme ilişkin konuları konuşulduğu Kanal 24'te yayınlanan Günün Manşeti programına son söyleşisiyle yine gündem yarattı.İşte Kanal 24'te yayınlanan Günün Manşeti programınında gündeme dair konuşulanlar.

Resmen PKK'yı Destekleyecek Duruma Geldiler

Ersoy Dede ve Cem Küçük gündeme ilişkin konuları konuşulduğu Kanal 24'te yayınlanan Günün Manşeti programına son söyleşisiyle yine gündem yarattı.İşte Kanal 24'te yayınlanan Günün Manşeti programınında gündeme dair konuşulanlar.

Kanal 24'te yayınlanan Günün Manşeti programında Ersoy Dede ve Cem Küçük gündeme ilişkin konuları konuştu. İkili, Sabah.com.tr Genel Yayın Yönetmeni İsa Tatlıcan'ın Halil Berktay ile yaptığı röportajını da değerlendirdi.

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI YÜZÜNDEN PKK'YI DESTEKLEYECEK KONUMA GELDİLER

Cem Küçük: "Halil Berktay iyi bir entelektüel bugün İsa'ya da bu konularda önemli şeyler söylemiş. AK Parti düşmanlığı ve Erdoğan düşmanlığı yüzünden bırak o sol liberalleri diğerlerinin tamamına yakının gözü ne yazıkki başka yerlere kaydı yani bugün PKK'yı sevecek PKK'yı destekleyecek konuma geldiler. Bunun tek sebebi Erdoğan bu işten kârlı çıkmasın, AK Parti bu işten kârlı çıkmasın, Çözüm Süreci başarılı olmasın bence bugün Halil Berktay'ın bu söyleşisini çok iyi okumak lazım.

Sabah.com.tr'de çok daha uzun Erdoğan'dan neden nefret ettikleri, neden sevmedikleri, neden onunla düşman oldukları konusunda da çok net bazı önemli açıklamalar yapıyor Halil hoca.

ÜLKENİN YAKILMASINI HAK GİBİ GÖRÜYORLAR

Ersoy Dede: "PKK muhibbi medyanın oluşturduğu ittifak bloğunu hala mensubu oldukları şeyin örgüt olduğuna inanmayan itibar etmeyen kesimin net görmesi lazım Halil Berktay'ın sözüne itibar edin adamın dediği şu; 'Özgür gündem, Sözcü, Zaman ve Taraf' başlı başlına karşı bir moda haline geldi onlar devrimci halk savaşı diyorsa ben de böyle diyorum karşı devrimci savaş ve karşı devrimcilik odağı ittifakı görebiliyor musun? Gazetelerin hangi gelenekler hangi kültürden gelen gazetelerin Erdoğan düşmanlığı konusunda ülkenin yakılmasını hak gibi görmek gibi bir şeyle karşı karşıyayız şuanda hepsinin kitlesi belli bir noktada anlaşılabilir yani Özgür Gündem'in kitlesini de Sözcü'nün kitlesini de anlayabilirsin ama Zaman'ın kitlesini bu ittifakı bu bloğu doğru okuması gerektiğini düşünüyorum.

PKK HDP'NİN SEÇİME GİRMESİNİ İSTEMİYOR

Cem Küçük: " Halil hocanın burada yine vurguladığı bir şey var 'PKK'nın seçim istediği kanısında değilim HDP'nin de seçime girmesini istemiyor' ben de aynı kanaatteyim yani HDP'nin seçime girmemesini en çok PKK istiyor. Çünkü Duran Kalkan 'HDP ne yapmış ki bu konularda' diye HDP'ye de çok net eleştirileri vardı çünkü öyle bir seçime girme daha antidemokratik bir durum daha işin içinden çıkılmaz bir durum olur kandan beslenmeyi bir şekilde vurup kırarak o gücünü ikame ettirmeyi devam ettirmeye çalışıyor PKK terör örgütü. Halil hocanın bu konudaki tespitleri de son derece yerindedir diye düşünüyorum çünkü PKK'nın artık ne istediği konusunda hiçbir şüphemiz kalmadı HDP'de ne yazık ki legal görünümlü illegal bir parti olmak dışında da şuan hiçbir şey yapmıyor ve bunu da devam ettirecekler en azından 1 Kasım'a kadar bu şekilde götürecekleri görülüyor.

sabah

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 22:24
YORUM EKLE