NATO Genel Sekreteri'nden skandal 'PKK' açıklaması

NATO Genel Sekreteri'nden skandal bir açıklama geldi.NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg,Türkiye'nin kendini NATO,olmadan'da savunacağını ve terör örgütü PKK'ya karşı ise ölçülü davranın mesajı verdi.Ayrıca Stoltenberg, “bir terörist saldırı, sorunun barışçıl ve siyasi yollarla çözüm çabalarını engellememelidir” dedi.

NATO Genel Sekreteri'nden skandal 'PKK' açıklaması

NATO Genel Sekreteri'nden skandal bir açıklama geldi.NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg,Türkiye'nin kendini NATO,olmadan'da savunacağını ve terör örgütü PKK'ya karşı ise ölçülü davranın mesajı verdi.Ayrıca  Stoltenberg, “bir terörist saldırı, sorunun barışçıl ve siyasi yollarla çözüm çabalarını engellememelidir” dedi.


NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin, ABD'nin öncülüğünde IŞİD'e karşı savaş için kurulan uluslararası askeri koalisyona büyük katkısı olacağını düşünmediğini söyledi. Stoltenberg “Türkiye'nin büyük bir ordusu ve güçlü güvenlik güçleri var. Bu nedenle gelecekte Türkiye'ye askeri bir destek söz konusu değil. Türkiye kendini NATO olmadan da savunabilir” dedi.

HADSİZ ÇIKIŞ

Stoltenberg, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu terör örgütü PKK'ya karşı yapılan hava saldırıları konusunda uyardı. NATO Genel Sekreteri hava saldırılarının terör örgütü PKK ile olan barış sürecini tehlikeye soktuğunu söyledi. Stoltenberg ”her ülkenin kendini savunma hakkı vardır. Türkiye'nin de terörist saldırılara karşı savunma hakkı vardır. Ama, bu savunma ölçüler içinde kalmalı ve gereksiz yere sorun daha da büyütülmemelidir” dedi.
Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 23:40
YORUM EKLE