Metin Feyzioğlu: Tüm Barolar Yarın Diyarbakır'da Olacak Dedi

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için yarın tüm barolar Diyarbakır'a olacak dedi.

Metin Feyzioğlu: Tüm Barolar Yarın Diyarbakır'da Olacak Dedi

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için yarın tüm barolar Diyarbakır'a olacak dedi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde basın açıklamasının ardından Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hayatını kaybetti. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu "Derhal Diyarbakır’a hareket ediyoruz, tüm baro başkanlarımıza çağrı çıkarttık. En geç yarın tüm Barolar Diyarbakır’da toplanacak" dedi.

Diyarbakır Barosu tarafından Yenikapı Sokak'ta daha önce  zarar gören Dört Ayaklı Minare önünde konuya ilişkin düzenlenen basın açıklamasının ardından Tahir Elçi'ye saldırı düzenlendi. Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Tahir Elçi hayatını kaybetti. Elçi'nin başından tek kurşunla vurulduğu öğrenildi.

Güvenlik güçlerince karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Gruptakiler ve basın mensupları, çatışma nedeniyle çevredeki binalara sığındı. Çatışma sırasında bir polis hayatını kaybederken, 11 kişi de yaralandı. 

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Elçi’nin öldürülmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Korkunç bir olay. Öncelikle ne kadar büyük bir şok, üzüntü içinde olduğumuzu tahmin edersiniz. Derhal Diyarbakır’a hareket ediyoruz, tüm Baro başkanlarımıza çağrı çıkarttık. En geç yarın tüm barolar Diyarbakır’da toplanacak. Bu kurşun Türkiye’ye, birliğimize beraberliğimize sıkıldı. Tahir Elçi ile her konuda aynı düşünmek zorunda değil kimse, ama Tahir Elçi, taban tabana görüşü zıt olan arkadaşlarca bile bir kardeş gibi sevilen birisidir. Acımızı kelimelerle anlatmak mümkün değil. Onu öldürenler, Türkiye’yi hedef almıştır. Bu doğrudan doğruya, birliğimize beraberliğimize yöneltilmiştir.” 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 00:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE