İYİ Partili Çıray: Asgari Ücret En Az 3 Bin Lira Olmalı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Halk TV’de yayınlanan Günün Raporu programına katıldı. Çıray, asgari ücret ile ilgili yaptığı açıklamada asgari ücretin en az 3bin lira olması gerektiğini söyledi.

İYİ Partili Çıray: Asgari Ücret En Az 3 Bin Lira Olmalı

Halk TV’de yayınlanan Günün Raporu programında gazeteci Fatih Ertürk’ün sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’de genç işsizlerinin oranının yüzde 27’lerde olduğunu söyleyen Çıray, önceden her 5 gençten birinin işsiz olduğunu söylediklerini ancak bu oranın şimdilerde arttığını dile getirdi. 2001 krizinde bile Türkiye’de işsizlik oranının yüzde 9,5 olduğunu söyleyen Çıray, Türkiye’de toplam işsizlik oranının yüzde 15 olduğunu ifade etti.

ASGARİ ÜCRET EN AZ 3 BİN LİRA OLMALI

Programda 2020 yılı asgari ücretin ne kadar olması gerektiği de gündeme geldi. Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için aylık gıda harcamasının 2 bin 102 lira olduğunu söyleyen İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Asgari ücret en az 3 bin lira olmalı. 3 bin liranın altında asgari ücret belirlerseniz insanları aç bırakırsınız” dedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE